ATP Rotterdam: Fyrstenberg i Matkowski o finał


Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski od lat są parą deblową, która utrzymuje się w czołówce. Po raz pierwszy od kilku sezonów nie zdołali awansować do finałów ATP rozgrywanych w londyńskiej hali O2 i było to dla nich ogromnym rozczarowaniem.

W przerwie między sezonami Fyrstenberg przeszedł operację kolana, przez co nie zdecydował się na żaden turniejowy start przed Australian Open. Zupełnie "z marszu" tenisiści przystąpili do udziału w pierwszej lewie Wielkiego Szlema i niestety ponieśli porażkę już w I rundzie. Polakom nie powiodło się także w Pucharze Davisa, po raz pierwszy od porażki z Finlandią, nie udało im się zdobyć punktu dla reprezentacji.

Fyrstenberg i Matkowski póki co notują swój najlepszy występ w tym sezonie (nic dziwnego). Choć męczyli się zarówno z Benoitem Paire i Gillesem Simonem, a następnie z Jerzym Janowiczem i Jarkko Nieminenem, ostatecznie oba duety wyeliminowali po super tie breakach.

Tym razem po drugiej stronie siatki staną rywale teoretycznie słabsi. Holendrzy to głównie bywalcy turniejów ATP Challenger, przynajmniej aktualnie. Obaj notowani w deblu w piątej setce, a wspólnie występujący w turnieju ATP po raz drugi.

Thiemo de Bakker w grze pojedynczej w tym sezonie odniósł tylko dwa zwycięstwa: a Oleksandrem Nedovesovem oraz Mikhailem Youzhnym, ale po kreczu Rosjanina. Jesse Huta Galung przepadł w eliminacjach do Australian Open już w I rundzie, a w Rotterdamie poległ z Matteo Violą.

Zawodnicy holenderscy dysponują dobrym podaniem, ale w dwóch meczach przełamano ich trzykrotnie. Polska para w dalszym ciągu jest dość chimeryczna na korcie, brak im po prostu tego ogrania. Teoretycznie zdrowotnie Mariusz czuje się dobrze, ale widać czasami taki hamulec na korcie, jakby bał się podbiec energiczniej. Oczywiście nie ma to wielkiego wpływu na grę, z każdym meczem Fyrstenberg i Matkowski nabierają większej pewności, finał w zasięgu. Mecz oczywiście w Unibet TV!

Nasz typ: zwycięstwo polskiej pary @1.35


Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!