BAYERN V DORTMUND I 9 INNYCH PIŁKARSKICH RYWALIZACJI


Finał Ligi Mistrzów od dawna jest wisienką na torcie światowego futbolu. Przez 9 miesięcy rywalizacji najlepszych zespołów, to zarówno wyzwanie dla umiejętności jak i wytrzymałości, a zwycięzcy łączą w sobie obydwie cechy w odpowiednim momencie. Najlepsze momenty finału – niesamowity powrót Manchesteru United, cudowny gol Zizou, zapisąły się złotymi zgłoskami w historii futbolu i nie ma co ukrywać, zasłużenie.

W tym roku, do rywalizacji dołączy się kolejny element. Lokalność. Finał na Wembley przywita widzów kontynuacją jednej z najdłuższych rywalizacji w historii niemieckiej piłki – Bayern zagra z Borussią. Pomiędzy sobą wygrali oni 27 tytułów mistrzowskich i przez ostatnie trzy lata walczyli o prymat w Bundeslidze. Tegoroczny tytuł Bayernu zakończył 2 lata panowania Borussi, ale Jurgen Klopp I jego gracze pałają żądzą rewanżu akurat w tym najważniejszym meczu.

To oczywiście tylko jedne ze słynnych rywalizacji które definiują piłkę nożną. W Unibet stworzyliśmy infografikę 10 najbardziej elektryzujących meczów świata, od Derbów della Madonina i El Clasico, do Old Firm Derby i De Klassieker.

Sam wybierz prawdziwych zwycięzców!

Football Rival