Adamek vs. Cunningham!


Wieczorem odbędzie się starcie naszego boksera w Bethlehem. Tomasz Adamek zmierzy się w rewanżowym starciu ze Stevem Cunninghamem. Parę lat temu w innej kategorii wagowej górą był nasz rodak. W poprzednim starciu na punkty zwyciężył Adamek. Dzisiaj jest faworytem i według wielu ekspertów powinien ponownie zwyciężyć z Amerykanienem. Czy podoła?

Adamek ma już na koncie dziesięć walk w wadze ciężkiej. Dzisiejszy rywal Polaka walczył zaledwie raz w tej prestiżowej kategorii wagowej. Cunningham walczył do tej pory tylko z Jasonem Gavernem, który jest uznawany za przeciętniaka w swojej branży. Amerykanin był zmuszony do zmiany kategorii, ponieważ stracił tytuł na rzecz Hernandeza i zarazem przestał być renomowanym zawodnikiem w wadze Cruiser. 

Polak mimo, iż nie osiągnął spektakularnych wyników w nowej wadze to góruje nad swoim rywalem. Ma dużo lepszy potencjał, przywykł do rywalizacji z cięższymi rywalami. Dzisiaj waga akurat jest na korzyść Górala. Waży on bowiem o 9 kilogramów więcej niż Cunningham. Ta różnica może być kluczowa w dzisiejszym starciu. Kolejnym plusem na korzyść Adamka jest jego szybkość, która zawsze pomagała mu zwyciężać.

Po stronie Amerykanina przemawia natomiast jego wzrost. Jest 3 centymetry wyższy od naszego rodaka, co daje dużo większy zasięg ramion. USS na pewno będzie to wykorzystywał podczas dzisiejszej rywalizacji. 

Podczas jednego z wywiadów, Tomasz Adamek ukazał, iż jest bardzo pewny siebie i swojego sukcesu w dzisiejszym starciu: Tak szczerze, to oczywiście trener oglądał jego walki i taktyka jest już gotowa, ale mnie interesuje tylko wykonanie zaleceń Rogera (Bloodworth, trener), a nie sam Cunningham. Ja się rywalami zazwyczaj nie przejmuję, bo jak wykonam swoją robotę tak, jak powinienem, to będzie zwycięstwo. Te słowa można posumować tym, że Polak bardzo ufa trenerowi. Zapał do pracy na pewno zrobił swoje i Góral dzisiaj będzie bardzo dobrze przygotowany.

Reasumując, doświadczenie i waga Polaka mogą dać mu kolejne zwycięstwo. Nie jest też powiedziane, że musi wygrać na punkty. Jest ogromna szansa, iż Polak wygra poprzez nokaut, co na pewno da Góralowi jeszcze więcej pewności siebie. Nasz typ to wygrana Górala.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Tomasz Adamek wygra, 1.30 Unibet