Niezwykła noc w Krakowie


Sympatycy MMA rozsiani po całej Polsce mogą wreszcie szeroko uśmiechnąć się w zachwycie. Pierwsza w historii gala UFC nad Wisłą to wielkie wydarzenie w sportach walki. Walką wieczoru UFC Fight Night będzie pojedynek Mirko „Cro Copa” Filipovicia z Gabrielem Gonzagą.

Gala UFC w Krakowie – oferta kursowa

Mirko "Cro Cop" Filipovic to jedna z największych legend MMA i kickboxingu na świecie. Chorwat dzięki swojej bogatej karierze zdobył rzesze fanów. "Cro Cop" wraz ze swoim charakterystycznym wysokim kopnięciem na głowęm stał się rozpoznawalną marką na świecie pod koniec lat 90-tych. Później przeszedł jednak z kickboxingu do mieszanych sztuk walki, gdzie na początku walczył w nieistniejącej już federacji Pride FC.

Promocja „UFC w Unibet”

Po upadku organizacji Pride i zmonopolizowaniu rynku przez UFC, Filipovic kontynuował karierę w USA. Właśnie tam, w drugim występie, doznał on zaskakującej porażki z Gabrielem Gonzagą. W Krakowie Chorwat otrzyma upragnioną okazję do rewanżu nad Brazylijczykiem.

Filipovic to duma chorwackiego narodu. W latach 2003-2007 był m.in. posłem parlamentu. W Krakowie z pewnością pojawi się sporo rodaków „Cro Copa", którzy od lat wspierają swojego faworyta. Legenda sportów walki, pomimo 40 lat, nadal jest niebezpieczna, co udowodniły ostatnie pojedynki z Japończykiem Satoshi Ishiim. Kurs na zwycięstwo weterana sztuk walki to 2.85.

Tuż przed walką wieczoru odbędzie się inny ciekawy pojedynek, z Polakiem w roli głównej. To olbrzymie wyróżnienie, ale też znak od potentata MMA, że Jan Błachowicz nie będzie w Ultimate Fighting Championship osobą przypadkową. Błachowicz powalczy z Jimem Manuwą. UFC dostrzegło, że w „Cieszyńskim Księciu” jest duży potencjał sportowy i marketingowy i szybko można wypromować go na topowego zawodnika. W Polsce jest rozpoznawalny i lubiany dzięki walkom w KSW. Wiadomo więc, że jego osoba ma przyciągnąć ludzi na debiutancką galę najbardziej prestiżowej federacji w Polsce. Ewentualna wygrana Polaka wyceniana jest na na 2.30.

Galę zapowiadaliśmy na stronie w sekcji „Newsy”

Zwycięstwo dałoby Błachowiczowi szansę na kolejne ważne pojedynki w UFC, z walką o mistrzowski pas włącznie. Mówi się, że po Joannie Jędrzejczyk, pierwszej polskie mistrzyni w UFC, Błachowicz ma być kolejnym zawodnikiem, który odniesie podobny sukces. Warto jednak rozgraniczyć. Prestiż walki w wadze półciężkiej mężczyzn jest nieporównywalnie większy niż w słomkowej kobiet.

W sumie gala w Krakowie składać się będzie z 12 walk. Nie zabraknie pojedynków z biało-czerwonymi w roli głównej, zatem tego wydarzenia po prostu nie wypada przegapić.