Obronić pas trzeci raz


Dzisiejsza noc dla fanów MMA będzie na pewno nieprzespana. Przed nami gala UFC The Ultimate Fighter 23 Finale w Las Vegas. Walka wieczoru? Pojedynek o mistrzowski pas w wadze słomkowej kobiet. Już wiadomo o co chodzi? Do oktagonu wkracza Joanna Jędrzejczyk!

Joanna Jędrzejczyk 1.80, Claudia Gadelha 2.05 – godz. 05.30
Polka już po raz trzeci będzie bronić mistrzowskiego pasa UFC. Jak do tej pory wszystkie podejścia Polki były skuteczne. Czy tak samo będzie w starciu z Brazylijką Claudią Gadelhą? Niewątpliwie szanse obu zawodniczek są dość wyrównane. Gadelha dała się już poznać jako świetna zawodniczka. Obie panie znają się zresztą bardzo dobrze i nie pałają do siebie sympatią. Delikatnie mówiąc…

Zawodniczki walczyły już w grudniu 2014 roku. Stoczyły wówczas szalenie wyrównany pojedynek. Na punkty wygrała Polka, a Brazylijka długo nie mogła pogodzić się z werdyktem sędziów. Joannie Jędrzejczyk tamto zwycięstwo otworzyło drogę do walki o mistrzowski pas UFC. Polka wykorzystała swoją szansę i od kilkunastu miesięcy niepodzielnie rządzi w swojej kategorii wagowej.

– Jestem najlepszą zawodniczką wagi słomkowej na świecie i chcę to udowodnić – prowokacyjnie wypaliła Gadelha.

– Claudia Gadelha działa na mnie jak płachta na byka. Z innymi przeciwniczkami nie mam problemu. W życiu każdego są ludzie, których toleruje się bardziej lub mniej. Muszę jej utrzeć nosa – to z kolei słowa Jędrzejczyk.

Eksperci są zgodni – walka będzie zacięta i całkiem możliwe, że rozstrzygnie się werdyktem sędziów po pięciu rundach. Zdaniem wielu – im dłuższy dystans walki, tym bardziej rosną szansę Jędrzejczyk, która ma już za sobą pięciorundowy bój. W pierwszym pojedynku obu pań Brazylijka pod koniec trzeciej rundy wyraźnie opadła z sił. Jeśli to kondycja będzie odgrywać kluczową rolę, wówczas Jędrzejczyk powinna obronić pas. Kurs na pięciorundowy pojedynek wynosi 1.36.

Joanna Jędrzejczyk jest jednak innego zdania. – Jestem spokojna, jestem skupiona, aż do piątku, kiedy się otworzę. Skończę ją przed czasem, obiecuję wszystkim – powiedziała, dolewając oliwy do ognia. Między Jędrzejczyk a Gadelhą iskrzyło już na czwartkowym ważeniu. Ile w tym psychologicznej gry pod publiczkę, a ile prawdziwej, wzajemnej niechęci?

Gala w Las Vegas rozpoczyna się około północy, ale na walkę Joanny Jędrzejczyk będziemy musieli poczekać mniej więcej do 6.00 nad ranem. Patrząc na klasę obu zawodniczek i napiętą atmosferę przed pojedynkiem – czekać chyba warto!

Kursy na całą galę w Las Vegas