Championship: Leicester City vs. Charlton


Do ciekawych będzie należała dzisiejsza kolejka nPower Championship. Dojdzie bowiem do kilku istotnych konfrontacji. Jedną z nich będzie mecz Leicester City z zespołem Charltonu Athletic. Spodziewamy się wyrównanej konfrontacji, choć to jednak gospodarze potrzebują pilnie wygranej. Są faworytami, ale nie mogą zlekceważyć Charltonu.

Leicester City gra niezły sezon i mają szanse na powrót po latach do Premier League. Aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli i muszą ścigać Hull by walczyć o awans bezpośredni. Mimo to ważne jest by pozostali w czołowej szóstce, by wziąć udział w Play-Offach o Premiership. Forma gospodarzy jednak nieco podupadła. Po wygranej z Wolverhampton ulegli w dwóch meczach z rzędu. Najpierw przegrali w lidze z Peterborough, a ostatnio odpadli z Pucharu Anglii przeciwko Huddersfield. Oba zespoły nie należą do wymagających.

Zespół jednak nękały braki kadrowe, które dzisiaj mają zniknąć. Treningi wznowili: St. Ledger (6/0 obrona)Whitbread (14/1 obrona)Wood (4/5 napad) oraz Marshall (29/4 pomoc). Najistotniejszy jest powrót tego ostatniego, jest on bowiem mocnym elementem linii pomocy.

Goście z Charltonu grają przeciętnie. Zajmują dopiero piętnaste miejsce i raczej powinni się utrzymać, choć przewaga nie jest zbyt duża. Mimo to są w miare poukładaną drużynę. Forma gościom jednak kompletnie nie dopisuje. W ostatnich czterech pojedynkach ligowych zdobyli zaledwie jeden punkt. Jedno oczko ugrali z Birmingham, natomiast przegrali z Shefield Wednsday, Crystal Palace oraz przeciwko Hull City. To mało budujące wyniki.

Do kadry Charltonu niemniej też wraca jeden ważny kopacz. Jest nim, Haynes (13/5 napad). Poza nim najprawdopodobniej dojdzie też do jeszcze jednego "come backu", Wiggins (6/0 defensywa), być może pojawi się na placu gry.

Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami przyniósł wynik 2:1 dla dzisiejszych gości. To spotkanie również powinno być bardzo wyrównane, ale i obfite w bramki i my pójdziemy w tym drugim kierunku, bowiem forma obu ekip nie wskazuje na ewidentnego faworyta. Powyżej 2.5 gola to nasza sugestia.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 2.5 gola, 1.60 Unibet