El. IO 2014: Ukraina vs. Polska


     Ostateczny pojedynek pierwszego etapu eliminacji do Igrzysk Olimpijski 2014 w Soczi. Zwycięstwo którejś z drużyn da dzisiaj wielki awans do kolejnej fazy eliminacji. Ukraina podejmie we własnej hali Polskę. Te dwa państwa non stop coś łączy, jak nie organizacja jednego z klasycznych turniejów to tym raze rywalizacja w eliminacjach do IO. Polska nie jest faworytem, ale nie są też z góry skazywani na porażkę. Czy Polska powalczy?

     Ukraina to zespół najsilniejszy w grupie H. Byli odpoczątku faworytami do awansu i jedynym zespołem, który mógł ewentualnie zagrozić są ich zachodni sąsiedzi. Ukraina do tej pory po dwóch rozegranych spotkaniach liderują lepszym bilansem goli. Pokonali swobodnie Hiszpanię 7:0 i zmiażdżyli Estonię 10:0. Zespół ten ma wielu doświadczonych hokeistów, którzy mieli w karierze zaliczone występy w NHL i zgodzili się wziąć udział w tych spotkaniach, ze względu na lockout. Są nimi: Fedotenko, a także Ponikarovsky. Obydwaj wpisali się już parokrotnie na listę strzelców w tych eliminacjach. Warto też przypomnieć, że jest sporo zawodników z KHL, a najwięcej z Donbassu Donieck. Jest też inny świetny napastnik, lecz z Dinamo Moskwy - Kasianczuk. Kadra jest dużo bardziej doświadczona i stabilniejsza niż Polaków. W naszej kadrze nie zobaczymy Wojtka Wolskiego, który niestety nie wyraził chęci gry w reprezentacji - zbyt duże ryzyko. Polacy także łatwo ograli dotychczasowych przeciwników. Wygrali z Hiszpanami 5:0, a z Estonią wygrali 8:0. Nasi hokeiści niestety nie mają tej siły co ich dzisiejszy rywal. Warto też dodać, że ekipę z półwyspu Iberyjskiego pokonaliśmy dopiero w trzeciej tercji. W pierwszej prowadzili 1:0, w drugiej, nie padły żadne gole. I polacy wbrew pozorom męczyli się z tak słabym rywalem. A to dobrze nie wróży przed dzisiejszym spotkaniem.

     H2H zdecydowanie na korzyść Ukrainy. Polska ostatnim razem wygrała w turnieju towarzyskim w Polsce. Nie był to jednak świetny występ. Kadrowo nasi rywale są dużo mocniejsi i w to nie można mieć żadnych wątpliwości. Polecam zatem spokojną wygraną Ukrainy w tym spotkaniu - Polska niestety jest za słabym przeciwnikiem dla takiego rywala.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Ukraina wygra, 1.38 Unibet