Karjala Cup: Czechy vs. Finlandia


     Rozgrywki ligowe w hokeju zostały chwilowo zastopowane. Przyszła pora na reprezentacje, jedni grają w eliminacjach do Olimpiady w 2014 inni w towarzyskich turniejach jak Karjala Cup. Mały turniej, lecz pozwala sprawdzić dyspozycję danej reprezentacji. Dzisiaj przed nami mecz pomiędzy Czechami, a Finlandią. Obie reprezentacje są mocne, która zatem przejmie dzisiaj inicjatywę?

     Czechy to ekipa bardzo solidna. Widać to było w ich pierwszym spotkaniu przeciwko Szwecji, którą pokonali 3:1. Kadrowo mają dobry zespół. Powołano sporo mniej doświadczonych zawodników, ale mimo to grają bardzo dobry i efektowny hokej. Poza tym na pewno wyglądają dużo lepiej niż Finlandia, która ten turniej kładzie na drugi plan. W kadrze z ekipy ze Skandynawii pojawiło się sporo mało dojrzałych hokeistów i było to widać w pojedynku z Rosją. Co prawda wygrali po rzutach karnych, ale strasznie się męczyli. W Czechach świetnie zagrali natomiast Vondrka oraz Nedved, którzy są doświadczonymi zawodnikami, jednymi z niewielu w kadrze. Pokazali jednak w trzeciej tercji jak grać w hokeja, bo to głównie za ich sprawą nasi południowi sąsiedzi wygrali. Pierwszy strzelił jedną z bramek, a Nedved zaliczył asystę. Dzisiaj na pewno Finowie będą musieli przypilnować tej świetnej pary, która sama może bardzo dużo na tafli. W Finlandii warto wyróżnić strzelca jedynego gola w meczu z Rosją. Jest nim Teemu Laine, który cały mecz może zaliczyć do udanych. Dzisiaj również może sprawić kłopot defensywie czeskiej. Spotkanie zapowiada się bardzo wyrównanie i może dojść do ciekawych rezultatów. Finowie są faworytami, ale nie można lekceważyć niezłej paczki z Czech.

     H2H wymieszane, lecz to jednak Czesi okazali się lepsi w tym sezonie w Mistrzostwach Swiata. Jak zatem będzie dzisiaj? Kursy na Czechy są bardzo fajne i aż żal byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Nie można ich skazywać na porażkę, poza tym moim zdaniem kadrowo wyglądają lepiej od Finów. Polecam zatem typ na wygraną sąsiadów z południa, lecz w całym meczu + dogrywka.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Czechy (ML), 2.60 Unibet