Rusza European Trophy


Przerwa w rozgrywkach hokejowych w Europie dobiega końca. Dzisiaj rusza European Trophy. Jest to turniej przeznaczony dla najlepszych drużyn starego kontynentu. Jest to co prawda turniej towarzyski, ale na pewno dość ciekawy. Zespoły, które w nim uczestniczą liczą na prestiż, jak i zarazem jest to świetny test przed sezonem, choć warto dodać, iż trwa on też przez znaczną część sezonu.

Głównymi aktorami, którzy biorą udział w tych zawodach są to ekipy ze Skandynawii. Dotychczasowi triumfatorzy pochodzą ze Szwecji oraz z Finlandii. I tym razem będzie podobnie, co oznacza, iż będą faworytami. W poprzednich rozgrywkach triumfowała Lulea. Był to dość nieoczekiwany zwycięzca. Niemniej zostali również czarnym koniec Elitserien i zostali vice mistrzami Szwecji. W tym roku będzie niebywale ciężko obronić tytuł. Coraz więcej zespołów podchodzi do tego turnieju poważniej - być może będzie to hokejowa Liga Mistrzów w niedalekiej przyszłości.

W tym roku udział brać będą zespoły z Danii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Czech, Niemiec. Zespoły w głównej mierze zajmowały miejsca w czołówkach lig. Część ekip odpadała w play-offach, a i jest też garstka znacznie słabszych zespołów. To zróżnicowanie na pewno będzie miało wpływ na walkę w rozgrywkach. Słabsze zespoły na pewno będą walczyć o końcowy triumf i to powinno podnieść jakość rozgrywek. Niemniej jak wspomnięliśmy wyżej, coraz więcej ekip traktuje ten turniej nie tylko jako rozgrzewkę przed sezonem, a i jako prestiżowe rozgrywki.

Dzisiejsza inauguracja przyniesie nam kilka ciekawych spotkań. Jednym z nich na pewno będzie fińsko-szwedzka konfrontacja. Trzecia drużyna z poprzedniego sezonu w Finlandii, JYP podejmie HV 71. Szwedom nie udało się wejść do ćwierćfinału w poprzednim sezonie w Elitserien, ale pokazali się z dobrej strony. HV 71 jest jednak bardziej doświadczonym zespołem w European Trophy. Choćby w poprzednim sezonie przeszli przez fazę grupową i odpadli dopiero w 1/4 finału. JYP nie brał udziału w zeszłym roku i na pewno będą chcieli się pokazać z dobrej strony.

Mecz ten powinien być bardzo zaciekły. Rywalizacja pomiędzy skandynawskimi ekipami są zawsze zacięte. Ponadto są to pierwsze mecze grupowe, a zarazem przygotowawcze to możemy się spodziewać wielu błędów z obu stron. Tym samym spodziewamy się meczu, w którym padnie sporo goli. Powyżej 4.5 gola to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 4.5 gola, 1.55 Unibet