KHL: AK Bars Kazań vs. Novokuznetsk


Coraz większe emocje w Kontinental Hockey League. Zespoły walczą do upadłego by wejść do fazy Play-Off. Oto jednak jest bardzo ciężko. Poza tym walka toczy się również o jak najlepsze miejsce by mieć teoretycznie łatwiejszego rywala. Dzisiaj Bars Kazań podejmie Novokuznetsk. Jest różnica klas, ale nie można lekceważyć rywala, ponieważ ten też ma jeszcze szanse na PO, choć marne.

Gospodarze mogą być pewni występów w kolejnej fazie rozgrywek. Mają jednak zamiar powalczyć o wyższe miejsce, a na pewno chcą utrzymać aktualną lokatę - druga pozycja w konferencji wschodniej. Mają małą przewagę nad kolejnym zespołem i w razie wygranaj mogą dzisiaj nieco nadgonić przewodzący w tabeli Omsk. Forma Barsu Kazań jest wyśmienita. Jedynie dwie porażki na dziesięć spotkań. Aktualnie są z dwoma zwycięstwami z rzędu. Męczyli się ze słabym Ekaterinburgiem, a w poprzedniej kolejce ograli na wyjeździe Magnitogorsk co ukazało ich aktualną, dobrą dyspozycję.

W zespole świetnie spisuje się reprezentant Rosji i były gracz NHL, Alexei Morozov, który bryluje w kadrze. Ma na koncie 33 punkty (11 goli, 22 asysty). Widać, że ten zawodnik ma w sobie siłę do gry w KHL. Potrafi zdobywać punkty na taflach w Rosji. Warto dodać, że Kazań nie ucierpiał jak np. Dynamo Moskwa po tym jak zakończył się lockout w NHL. Stąd też ich siła urosła.

Novokuznetsk to ekipa słaba. Grają mało skuteczny hokej i pozostają z matematycznymi szansami na awans do Play-Offów. Zajmują dziesiąte miejsce w konferecji i tracą aż 16 punktów do strefy TOP 8. Mimo to nie mają zamiaru odpuszczać i na pewno będą walczyć niczym Leonidas z Persami. Ostatnia forma zespołu jest zupełnie odwrotna niż ich rywali - dwie wygrane i osiem porażek. Ostatnie mecze to spora porażka z Mińskiem i szczęśliwa wygrana z Vityazem. Dzisiaj będą mieli ciężki orzech do zgryzienia, choć na pewno powalczą.

Poczynania drużyny zależą głównie od dwóch zawodników, którzy zdecydowanie wyróżniają się w Novokuznetsku. Są nimi: Kagarlitsky (11/25 - 36) oraz Bumagin (14/21 - 35). Jeśli tym dwóm hokeistom nie idzie w spotkaniu to cały zespół leży na łopatkach. Zatem obrona Kazania musi się skupić na powstrzymywaniu tych zawodników.

W tym sezonie już raz się spotkały oba zespoły. Kazań wygrał wtedy 2:1. Dzisiaj powinno być podobnie, to Bars powinien wygrać. Są silniejsi i mają dużo większe cele do spełnienia, a za tym idzie większą motywacje. Morale również są dużo wyższe. Naszym typem jest wygrana Barsu Kazań w najbliższym pojedynku.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: AK Bars Kazań wygra, 1.24 Unibet