KHL: Atlant Mytishi vs. Spartak Moskwa


Sezon w Kontinental Hockey League powrócił. Wczoraj odbył się jeden mecz w którym mistrzowie, Dynamo Moskwa rozbiło Traktor 5:1. Dzisiaj kolejne trzy mecze. Najciekawiej zapowiada się bój Atlantu Mityshi ze Spartakiem Moskwa. Będą to derby, zatem emocje jeszcze większe.

Atlant Mityshi w poprzednim sezonie grał niezwykle chaotycznie. Przez znaczną część rozgrywek grali w kratkę i mieli przeciętne szanse na awans do fazy play-off. Ostatecznie jednak się udało, ale już w pierwszej fazie PO odpadli. Niemniej był to sukces dla tej ekipy. Okres przygotowawczy był niezwykle napięty - rozegrali aż 11 spotkań. Ostatecznie jednak wygrali zaledwie trzy z nich. Zatem forma zespołu stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

U gospodarzy doszło do kilku roszad w zespole. Klub opuścił jeden z lepszych zawodników poprzedniego sezonu Nikolai Zherdev, trafił do drużyny Lev Praga. Atlant jednak nie próżnował i zakupił nabył kilku hokeistów: Boba Saingunettiego (z Caroliny Hurricanes), Stefana Stepanova (z Albany Devils, choć tutaj nie grał za wiele). Szczególnie ten pierwszy transfer powinien być zadowalający dla ekipy Mytishi.

Spartak Moskwa to drużyna, która zaszła do ćwierćfinału w poprzednich rozgrywkach. Niemniej natrafiając na Dynamo Mińsk, wszyscy spodziewali się łatwej przetarczki. Tak się jednak nie stało i odpadli bez żadnej wygranej. Ostro zatem wzięto się do pracy w czasie okresu przygotowawczego. Zespół grał solidnie i pokonał m. in. Dynamo Moskwę w ostatnim sprawdzianie. Ponadto sprowadzili kilku ambitnych zawodników jak np. obrońca Alexander Ryazantsev, który grał świetnie w Servestalu Cherepovets czy też Ilya Nekolenko, który jest młodą nadzieją na rosyjski hokej.

 Poprzedni sezon należał do Atlantu względem rywalizacji obu zespołów. Patrząc jednak na aspekt transferowy oba zespoły wyszły mniej, więcej po równo. Okres przygotowawczy natomiast, zdecydowanie na korzyść Spartaka. Tym samym widać lepsze zgranie po ich stronie. Sądzimy zatem, iż nie przegrają tego pojedynku i zdobędą minimum punkt.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Spartak lub remis, 1.78 Unibet