KHL: Donbass vs. Barys Astana


Kontinental Hockey League zmierzą się dzisiaj ze sobą dwie, dość specyficzne drużyny. Mianowicie Donbass Donieck podejmie Barys Astanę. Oba zespoły zaskakują pozytywnie formą. Goście to nawet lider konferencji wschodniej. Tym samym przed nami bardzo interesujący pojedynek.

Donbass Donieck w poprzednim sezonie nie zachwycił. W aktualnych rozgrywkach gra natomiast całkiem nieźle. W konferencji zachodniej zajmują szóste miejsce. Ostatnia forma gospodarzy jest natomiast wysoka. Po łatwym meczu z Servestalem na wyjeździe (4:0), przyszło im rywalizować z St. Petersburgiem. Lider konferencji miał siedem spotkań z rzędu wygranych. Donbass jednak przełamał tę passę. Wygrali na wyjeździe 4:2! Spisali się znakomicie i tym samym morale są mocno podbudowane.

W meczu z rewelacyjną SKA, brylowało dwóch zawodników. Zdecydowany lider zespołu Randy Robitalle, który już łącznie ma 9 punktów na koncie. A także zdobywca dwóch goli - Maxim Yakutsenya. Obaj hokeiści i dzisiaj będą polowac na zdobycie cennych punktów. Ponadto zespół z Doniecka nie ma poważniejszych osłabień w kadrze.

Barys Astana jeszcze mocniej zaskoczył w KHL. Są liderami konferencji wschodniej. Dotychczas przegrali tylko jedno spotkanie! Warto jednak nadmienić, że sześć, z siedmiu spotkań rozegrali na własnej tafli. Tym razem mieli niemałą odległość do pokonania co na pewno odbije się na formie zespołu. Zespół z Kazachstanu ma też swojego lidera, a jest nim... obrońca Mike Lundin. W tym sezonie asystował już siedmiokrotnie, co jest dość interesujące. Ponownie będzie szukał celnych podań.

Goście wydają się być teoretycznie lepsi. Niemniej dopiero teraz odbędą dłuższą podróż i zagrają z dość nieprzewidywalną drużyną. KHL ma również w swojej specyfice to, że serie nie trwają długo. Tym samym wiele wskazuje na to, że to podbudowany Donbass dzisiaj wygra. I w tym kierunku pójdziemy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Donbass (ML), 1.97 Unibet