KHL: Donbass vs. Vityaz Chekhov


We wtorkowe popołudnie rozegrany zostanie jeden mecz w Kontinental Hockey League. Może to być pasjonujący mecz, który przybliży jedną z drużyn do gry w Play-Offach, a raczej da ewentualną szansę gry w kolejnej rundzie. Donbass podejmie na własnej tafli, drużynę Vityazu Chekhov. Spodziewamy się otwartej batalii o wszystko, szczególnie ze strony gości.

Zepół z Doniecka po tym jak zdominował krajową ligę, postanowili przejść do KHL. W pierwszym sezonie wiedzie im się średnio, choć i tak nieźle. Aktualnie zajmują dziewiąte miejsce w konferencji zachodniej i mają spore szanse na awans, gdyż dzieli ich mała liczba punktów z dwiema drużynami wyżej. Forma Ukraińców jest wbrew pozorom całkiem wysoka. Na 6 spotkań, ulegli dwukrotnie, a aż 4 razy wygrali. Pokonali: Yekaterinburg, a także dwa dużo silniejsze zespoły, Tractor oraz Metallurg Magnitogorsk - oba spotkania na wyjeździe. Wracając na swoją taflę wygrali tylko z Yugrą. Pozostałe mecze przegrali, z Barysem Astana oraz z lepszym Omskiem.

Kadra Donbassu jest dość silna. Mają w zespole ex gracza NHL, Evgeny Dadonov, który swoim doświadczenie wyprzeda kompanów o dwie klasy. Ponadto ma najlepszy bilans w zespole: 11 goli i 18 asyst (=29). Poza nim warto wyróżnić Vaclava Nedorosta, która gra również nieźle (11, 14 = 25). Tę dwójkę ciężko powstrzymać.

Vityaz Chekhov to drużyna grająca słabo. Zajmują dopiero jedenaste miejsce i tracą jedenaście punktów do strefy dającej grę w fazie PO. To jest już ostatni moment by włączyć się do ewentualnej walki o TOP 8. Mają jednak kłopoty. Dyspozycja przyjezdnych jest fatalna. Na 10 spotkań wygrali tylko 3 mecze. Tak naprawdę jedynie w jednym sprawili sporą niespodziankę ogrywając Magnitogorsk. Poza tym w ostatnim czasie ulegli dwa razy. Ich pogromcami byli Omsk oraz Severstal Cherepovec. Zespół nie ma tego polotu co na przykład drużyna z Doniecka.

W kadrze mają jednego wyróżniającego się hokeistę. Jest nim Alexander Korolyuk, który bilansem: 13, 10 (=23) bryluje w kadrze. Widać to choćby porównując liderów zespołu Donbassu, że jest to mało i to jest największy mankament zespołu. Ponadto dzisiaj istnieje możliwość, iż Korolyuk nie zagra, a to będzie katastrofa.

W tym sezonie drużyny te mierzyły się ze sobą dwa razy. Po razie wygrała każda z drużyn. Donbass w ostatnim czasie pokonał Vityaz 1:0 na wyjeździe. Dzisiaj powinni wygrać u siebie. Są zespołem jednak silniejszym, który ma lepsze morale. Naszym typem jest wygrana Donbassu.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Donbass (ML), 1.33 Unibet