KHL: Dynamo Mińsk vs. Dynamo Ryga


Kontinental Hockey League robią się już podziały na zespoły, które mają szanse na fazę Play-Off i na te, które nie mają. Dzisiaj zmierzą się dwie ekipy, które mogą powalczyć o kolejną rundę. Dynamo Mińsk jest bliski sukcesu, muszą jednak wciąż walczyć o punkty, by być blisko pozostałych ekip. Dynamo Ryga ma marne szanse na awans. Jeśli jednak zaczną wygrywać mają jeszcze minimalne szanse.

Zespół z Białorusi walczy w tym sezonie dość mocno o upragniony awans. Aktualnie zajmują dziewiąte miejsce i do wyżej sklasyfikowanego Donbassu tracą jedynie punkt. Mają zatem wciąż sporo szans by walczyć o awans. Ostatnia forma naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo wysoka. Wygrali aż 4 mecze na 5. W jednym przegrali po dogrywce, zatem punkt również wpadł. Tę porażkę ponieśli z Severstalem Cherepovec. Mecze wygrane natomiast, odnieśli przeciwko Dynamo Rydze, Donbassowi, Niznekamsowi i ze Spartakiem w ostatniej rundzie. Ten mecz był bardzo dobry w wykonaniu gospodarzy.

W ekipie Dynama Mińsk fantastycznie spisuje się Tim Stapleton, który aktualnie zgromadził aż 30 punktów! Poza nim w genialnej dyspozycji w ostatnim czasie jest Zbynek Irgl, który sporo trafiał w poprzednich spotkaniach. Obaj hokeiści zagrają dzisiaj w zespole z Mińska.

Dynamo Ryga to zespół, który zawodzi w tym sezonie. Zajmują dopiero trzynaste miejsce w konferencji zachodniej przy bilansie 39 punktów. To mało, lecz jeśli teraz złapią rytm to mają jeszcze minimalne szanse by włączyć się do walki o fazę Play-Off. Ostatnia forma przyjezdnych jest jednak marna - 10 spotkań to 7 porażek. Ostatnie pięć pojedynków to 2 wygrane i 3 porażki. Zwycięstwa odnieśli z Omskiem i Severstalem, co było dość niespodziewane. Poza tym polegli w starciach z Barysem, Yugrą, a ostatnio z Vityazem. Widać, że zespół jest bardzo chimeryczny.

W zespole z Rygi najlepszym hokeistą jest Martins Karsmus, który zgromadził 25 punktów. Mankamentem zespołu jest fatalnie punktująca defensywa. W tej linii, najwięcej punktów zgromadził Galvins, a jest to zaledwie 14 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. To jedna z najgorzej punktujących linii defensywnych w lidze.

W tym sezonie trzykrotnie spotykały się te zespoły ze sobą. Dwukrotnie górą była ekipa z Mińska. W dzisiejszej batalii może być podobnie, jednak jak wspominaliśmy , zespół z Łotwy jeśli złapie rytm ma szanse na Play-Offy. Stąd też dzisiaj pójdziemy w kierunku niespodzianki, szczególnie, że już raz pokonali zespół z Mińska. Naszą sugestią jest wygrana gości.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Dynamo Ryga (ML), 3.30 Unibet