KHL: Dynamo Moskwa vs. Traktor Chelyabińsk


Starcie gigantów w Kontinental Hockey League. Dwa zespoły, które przodują w swoich konferencjach i mają zapewniony awans do kolejnej fazy. Muszą jednak walczyć o jak najlepszą lokatę. Dynamo Moskwa, które mocno oberwało po lokaucie, zmierzy się z Traktorem Chelyabińsk. Gospodarze są faworyzowani, lecz to goście wyglądają solidniej przed tym meczem.

Gospodarze przez większą część sezonu grali znakomity hokej. Lokaut niestety zmienił sporo w tej drużynie. Mimo to wciąż zajmują wysokie, drugie miejsce w konferencji. Szanse na tytuł jednak sporo spadły, lecz potencjał wciąż mają. Po tym jak NHL wróciło forma zespołu spadła diametralnie. Ostatnie pięć pojedynków to tylko dwa zwycięstwa. Ograli co prawda Spartak i SKA St. Petersburg, ale nie powodzi im się w starciach ze słabszymi zespołami. Dzisiaj zatem czeka ich bardzo ciężka potyczka.

Zespół opuściły gwiazdy Washington Capitals - Oveckin oraz Backstrom. To zmieniło koncepcje gry drużyny. Teraz odpowiedzialność za formę zespołu ponosi głównie Denis Kokarev. Jednak to też od całego zespołu wymaga się większej determinacji i zgrania. Na pewno Dynamo nie gra i już nie zagra tak świetnie jak z wyżej wymienionymi hokeistami.

Traktor Chelyabińsk ma dużo stabilniejszą sytuację. Ciągle grają tym samym zespołem, nie robiąc żadnych roszad. Idzie im dzięki temu przyzwoicie i na pewno dostaną się do fazy Play-Off. Aktualnie zajmują trzecie miejsce w swojej dywizji i na pewno są w stanie dogonić Magnitogorsk czy Bars Kazań. Forma zespołu przyjezdnych jest też dużo solidniejsza, bo wygrali ostatnie cztery mecze. Pokonali w tym dwa zespoły wyprzedzające ich w dywizji, a także Ufę i Niznekamsk. Są to bardzo solidne rezultaty.

W ekipie gości najlepszym hokeistą jest Evgeny Kuznetsov, który bryluje wręcz w szeregach zespołu. Zdobył aż 41 punktów (18G/23A). Od jego gry sporo zależy i na pewno defensorzy Dynama będą musieli uważać na niego. Poza nim świetnie też spisuje się Petri Kontiola, która nieco w cieniu Kuznetsova pokazuje, że jest bardzo istotnym elementem tego kolektywu.

Obecny sezon już raz przyniósł rozstrzygnięcie obu zespołów. Było ono zdecydowanie na korzyść Traktora - 4:1. Dzisiaj mimo faworyzowania Dynama to właśnie goście wyglądają dużo lepiej. Mają stabilniejszy zespół i na pewno lepiej zgrany. Warto też dodać, że mają swojego lidera, o którym chwilowo zespół ze stolicy może pomarzyć. Naszym typem jest zatem wygrana gości.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Traktor wygra, 2.40 Unibet