KHL: Dynamo Moskwa vs. Traktor Chelyabińsk


Wielki finał w Kontinental Hockey League już się rozpoczął. Dynamo Moskwa jako reprezentant konferencji zachodniej, mierzy się z niespodziewanym triumfatorem ze wschodu - Traktorem Chelyabińsk. Pierwszy mecz w Moskwie zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Dzisiaj drugi bój, w którym ponownie faworytami są hokeiści Dynama.

Dynamo Moskwa zmiażdżyło konkurencję w tym sezonie w fazie play-off. Sprawili niemałą niespodziankę eliminując tak gładko SKA St. Petersburg 4:2. Pokazali, że są zespołem równym i niesamowicie zgranym. Ponadto warto dodać, iż dotychczas przegrali tylko trzy mecze w tej części sezonu. Są zatem na pewno w lepszej kondycji, ponieważ nie tracili sił w większej ilości spotkań. W finale konferencji zachodniej, w ostatnim meczu Dynamo pokazało cały swój kunszt rozbijając SKA aż 5:1. Wydaje się zatem, iż to oni są bliżsi triumfu, aczkolwiek nie mogą zlekceważyć rywala.

W pierwszym pojedynku z Traktorem, Dynamo wygrało 2:1. Wykorzystali fatalny błąd rywali i w osłabieniu zdobyli bramkę na 1:0. Wspaniałą kontrą popisał się Kokarev, który ostatecznie nie strzelił, uczynił to jego kolega, Tsvetkov. Mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, niemniej najładniejszym trafieniem zabłysnął zawodnik z Chelyabińska - Kuznetsov, który uderzył fenomenalnie. Tego typu gole padają w NHL. Mecz mimo to zasłużenie wygrany przez ekipę ze stolicy i dzisiaj ponownie będą faworyzowani.

Traktor Chelyabińsk to zespół, który przebojem wdarł się do wielkiego finału. Wszystko wskazywało na to, iż pożegnają się w finale konferencji wschodniej. Przegrywali przecież w rywalizacji do czterech zwycięstw 1:3 z Barsem Kazań. Na szczęście dla Traktoru, Bars nie wytrzymał i ostatecznie odpadli. Jest to na pewno spora niespodzianka w KHL. Niemniej nie wydaje się by mieli dokonać jeszcze więcej - wywalczenie tytułu jest mało prawdopodobne. Na pewno jednak nie poddadzą się bez walki wychodząc na tafle.

Na trzy pojedynki w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami wynik jest korzystny dla Dynama (2:1). Na własnym terenie dwukrotnie wygrali. W sezonie zasadniczym było to 2:0. Dzisiaj ponownie powinni to uczynić. Nie mogą sobie pozwolić na wpadkę u siebie, ponieważ na wschodzie będzie bardzo ciężko. Typujemy, iż Dynamo Moskwa ponownie zwycięży w konfrontacji z Traktorem.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Dynamo Moskwa (ML), 1.45 Unibet