KHL: Dynamo Moskwa vs. Traktor Chelyabińsk czyli wraca KHL!


Powracają rozgrywki hokejowe w Europie. Pierwszą z popularniejszych lig będzie Kontinental Hockey League. Ponadto pierwszym meczem będzie starcie gigantów z poprzedniego sezonu. Dynamo Moskwa zagra z Traktorem Chelyabińsk - czyli mistrz z vice mistrzem. Zapowiada się niezwykłe widowisko na tafli w stolicy Rosji.

Dynamo Moskwa to triumfatorzy z poprzednich rozgrywek KHL. Nie dawali żadnych szans rywalom przegrywając ewentualnie dwa spotkania w całej rywalizacji. Dzisiaj ponownie wracają do boju, by obronić tytuł. Gospodarze meczu rozegrali solidną dawkę spotkań towarzyskich przed sezonem. Bilans zwycięstw/porażek wyniósł mniej, więcej 50-50. Były to jednak w większości trenowane nowe taktyki. Niemniej w ostatnim spotkaniu, derbowym ze Spartakiem doznali solidnej porażki, 2:5. Było to zaledwie trzy dni temu.

Powodem takiej nieregularności są spore zmiany kadrowe w zespole gospodarzy. Jakub Petruzalek - najskuteczniejszy zawodnik Dynama w play-offach - powrócił do Amuru i tym samym mocno osłabił Moskwian. Jego następcą ma być występujący m. in. w Toronto Maple Leafs, Leo Kamarov. Fin potrzebuje jednak dłuższej aklimatyzacji w klubie.

Traktor Chelyabińsk to dość zaskakujący finalista z poprzedniego sezonu. W tym roku mają jednak podobne plany by zaskoczyć wszystkich. Goście także nie próżnowali w przedsezonowym przygotowaniu. Rozegrali kilka spotkań z pozostałymi europejskimi klubami, które wychodziły lepiej lub gorzej. A i też rywalizowali na własnym podwórku. Traktor to jednak zespół typowo "domowy". Tutaj znaczną część spotkań wygrali, gdy przyszło jednak rywalizować w ostatnich meczach kontrolnych, to ulegli m. in. z Magnitogorskiem (1:5). Drużyna Chelyabińska także była oblegana w oknie transferowym. Zespół opuścił młody talent rosyjskiego hokeja, Valery Nichushkin. Przeszedł do Dallas Stars. Był on bardzo jasną postacią, szczególnie w fazie play-off. Warto dodać, że nie pojawiła się żadna solidna postać od tamtego momentu. Gościom będzie zatem ciężko na początku sezonu.

Poprzedni sezon to osiem starć obu zespołów. Z czego czterokrotnie grano w Moskwie. Trzy razy wygrało Dynamo. Jednak gdy goście mieli nóż na gardle w walce o puchar Gagarina, wygrali. Zdało się to jednak na nic, gdyż w kolejnym meczu stracili mistrzostwo. Dzisiaj ponownie Dynamo powinno zabłysnąć. Okazali się lepsi w okienku transferowym i powinni mimo wszystko pokazać, że u siebie będą mocni. Traktor to również zespół własnej tafli. Wygrana gospodarzy to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Dynamo wygra, 1.97 Unibet