KHL: Dynamo Ryga vs. Dynamo Mińsk


Ostatnim spotkaniem dzisiej w Kontinental Hockey League będzie bój ekip z różnych krajów. Dynamo Ryga podejmie na własnej tafli Dynamo Mińsk. Zatem mocny akcent na koniec dnia. Poprzedni sezon był bardzo wyrównany dla obu zespołów. Spodziewamy się zatem ciekawego pojedynku.

Dynamo Ryga w poprzednich rozgrywkach nie miało łatwo. Ostatecznie nie awansowali do fazy play-off. Niemniej w rywalizacj play-off przegranych... wygrali. To na pewno motywujący akcent na koniec sezonu. W tym też rywalizowali o awans do finału właśnie z zespołem z Mińska. Rozprawili się z nimi we wszystkich trzech spotkaniach i bez kłopotu awansowali do finału. Gospodarze mieli ciekawy okres przygotowawczy, choć z mieszanymi wynikami. W pucharze Pragi niestety nie odnaleźli się i przegrali trzy z czterech spotkań. A i dwa ostatnie sprawdziany zakończyły się fiaskiem.

Zespół z Łotwy dokonał kilku transakcji w oknie transferowym. Jednak mogą one bardziej wpłynąć na nie korzyść. Odeszli bowiem Martins Karsums (Dynamo Moskwa), który był jednym z lepszych zawodników drużyny (łącznie 37 punktów) oraz Guntis Galvins (Yugra - łącznie 24 punkty). Do zespołu natomiast wrócił z Atlantu Mytishi Sandis Ozolins (łącznie 27 punktów). Brak tego pierwszego może jednak mocno wpłynąć na zespół.

Dynamo Mińsk podobnie jak gospodarze nie dostał się do głównych play-offów. Zagrali nieźle w turnieju dla przegranych. Ostateczny półfinał to niezły rezultat. Goście podobnie jak gospodarze rozegrali kilka spotkań w okresie przygotowawczym i był on mieszany. Niemniej ostatni swój mecz wygrali z Kazaniem, co może skutkować lepszymi morale. Mankamentem w zespole będzie jednak sporo ubytków. Odeszli m. in.: Alexander Kulakov (Torpedo - 12 punktów) oraz lider z poprzedniego sezonu, Tim Stapleton (Bars Kazań - 45 punktów!). Brak Amerykanina będzie miał ogromny wpływ na grę ofensywną zespołu.

Początek poprzedniego sezonu naezał do zespołu z Mińska. Finisz natomiast, zdecydowanie do dzisiejszych gospodarzy. Niemniej w tym pojedynku ciężko wytypować zdecydowanego faworyta. Oba kluby mocno się osłabiły oraz rozegrały chaotyczne mecze przedsezonowe. Typujemy zatem poniżej 5.5 gola, ze względu na mocne ubytki ofensywne.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 5.5 gola, 1.55 Unibet