KHL: Lev Praga vs. Vityaz


Kontinental Hockey League robi się coraz ciekawiej, coraz więcej wiemy. Mimo to jeszcze kilka drużyn walczy o awans do fazy Play-Off. Dzisiaj odbędzie się mecz w którym jeden zespół ma jeszcze nadzieję na występ w kolejnej fazie rozgrywek. Lev Praga, który jest bliżej tego celu, podejmie zespół Vityazu Chekhov. Kilka punktów dzieli te zespoły i dzisiejszy mecz może być kluczowy, szczególnie dla gospodarzy.

Zespół ze stolicy Czech gra całkiem niezłe rozgrywki w tym sezonie. Zajmują piąte miejsce w swojej dywizji i tracą pięć oczek do Donbassu Donieck, który jest ich największym rywalem w walce o awans do PO. Lev Praga jednak w ostatnim czasie grał bardzo słabo. Na sześć spotkani odnieśli tylko jedno zwycięstwo!!! I to w głównej mierze przyczyniło się do tego, że spadli z miejsca gwarantującego awans do Play-Offów. W ostatnim meczu na szczęście się ocknęli i ograli Seversta Cherepovec, choć przegrywali już 0:3. Dzisiaj muszą wyjść skupieni na taflę od samego początku. 

U gospodarzy bryluje ex-zawodnik NHL, Jakub Klepis, który zgromadził na swoim koncie aż 38 punktów i jest on zdecydowanie najważniejszym ogniwem drużyny. W obronie natomiast świetnie spisuje się Ondrej Nemec, który świetnie punktuje jak na swoją pozycję - 23 pkt. Na tę dwójkę warto ustalić odpowiednią strategię by ich powstrzymać.

Vityaz Chekhov gra bardzo chaotyczny sezon i przez ci oddalili się od szansy awansu do kolejnej fazy. Zajmują lokatę niżej w tej samej dywizji, a tracą aż 13 punktów do Donbassu. Muszą się zatem mocno zmobilizować by wciąż walczyć o punkty w KHL. Mimo to szanse są marne. Zespół jednak prezentuje się zdecydowanie stabilniej niż ich dzisiejszy rywal. Wygrali trzy ostatnie mecze i na pewno będą dzisiaj mocno zmotywowani do walki. A ograli Ekaternburg, CSKA oraz Donbass właśnie. Widać tendencję wzrostową i być może sprawią dzisiaj małą niespodziankę.

Przyjezdni mają słabo puntującą defensywę i jest to ich największy mankament. W napadzie natomiast świetnie spisuje się trzech zawodników, którzy mieszanie punktują. Liderem jest Korolyuk (29 pkt.), dalej Hennessey (24)Timkin (23)

W pierwszym meczu w tym sezonie Lev okazał się lepszy. Pokonali Vityaz 2:0. Dzisiaj zatem są faworytami. I jeśli chcą wciąż walczyć o kolejną fazę to powinni dzisiaj znów zwyciężyć i tak też będziemy sugerować. Wygrana gospodarzy to najlepszy typ na ten mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Lev wygra, 1.55 Unibet