KHL: Niznekamsk vs. Dynamo Moskwa!


Kontnental Hockey League czeka nas sporo zmian. Lockout w NHL się zakończył po bardzo długich negocjacjach i zdecydowana większość gwiaz opuściła Europę. Dzisiaj zatem będzie dość interesujące spotkanie przed nami. Niznekamsk podejmie bardzo mocno osłabione Dynamo Moskwę. Czy zespół ze stolicy Rosji poradzi sobie bez swoich gwiazdorów?

Ekipa gospodarzy walczy w zaparte o awans do fazy Play-Off. Aktualnie są na ósmej pozycji w konferencji wschodniej i mają punkt przewagi nad niżej notowaną Yugrą. Muszą zatem bardzo uważać bynie stracić swojej lokaty. Ostatnia forma Niznekamsku jest wręcz fatalna - na 5 spotkań tylko jedna wygrana. Zwycięstwo to osiągneli z zespołem z Pragi po dogrywce. Kolejne spotkania już przegrali. Rywale jednak byli z najwyższej półki. Polegli dwukrotnie z Barsem Kazań, raz nawet utarli nosa lepszemu rywalowi i polegli dopiero w dogrywce. Ostatnio przegrali z CSKA i z liderem z Petersburga. Po takiej serii przydałoby się zwycięstwo i wbrew pozorom mogą je dzisiaj osiągnąć.

W zespole gospodarzy wyróżnić warto niezmordowanego Petra Koukala, który rozegrał wszystkie dotychczasowe mecze i zgromadził 30 punktów. Kluczowym hokeistą zespołu jest jednak obrońca. Renat Mamashev, który ma aż 33 oczka na koncie. Jak na defensora jest to znakomity wynik.

Drużyna przyjezdnych po dominacji w lidze już straciła swoją najlepszą pozycję. W tej chwili są na drugiej pozycji w konferencji zachodniej i mają zamiar walczyć by wrócić na tron. Ten cel będzie jednak trudny do zrealizowania. Forma Dynama jest również słaba - 5 spotkań to zaledwie dwie wygrane. Pokonali dużo słabsze zespoły jak, Torpedo Novogorod oraz Slovan Bratysławę po dogrywce. Kolejne mecze to już słaba dyspozycja, gdyż przegrywali ze słabszymi zespołami jak Lev, Salavat Ufa, a usprawiedliwioną porażką może być mecz derbowy z CSKA. Muszą zatem wrócić do swojej pierwotnej dyspozycji, inaczej zajmą niższą pozycję w lidze.

Jako, że lockout się zakończył w NHL to gwiazdy między innymi Dynama opuściły Europę. Zespół z Moskwy jednak najbardziej odczuje te straty. OvechkinBackstrom już nie zagrają dla tego klubu. Byli to najlepsi hokeiści zespołu i jest to gigantyczna zmiana, która powoduje spore zamieszanie w zespole i może chwilę potrwać zanim wszystko zostanie poukladane na nowo.

Ostatnia dyspozycja obu zespołów pozostawia wiele do życzenia. Może zatem dojść do niespodzianki w tym pojedynku i my też pójdziemy w tym kierunku. W pierwszym meczuw  tym sezonie pomiędzy tymi zespołami padł wynik 5:1 dla Dynama, niemniej wtedy grały gwiazdy, dzisiaj może być zupełnie odwrotnie. Nasz typ to wygrana Niznekamsku.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Niznekamsk (ML), 2.50 Unibet