KHL: Salavat Ufa vs. AK Bars Kazań


Emocjonująca konfrontacja w Kontinental Hockey League. Nie wyłoniono jeszcze tylko jednego półfinału. Sprawcami są zespoły Salavatu Ufa oraz AK Barsu Kazań. Aktualny stan rywalizacji to 3:2 dla zespołu z Kazania. Dzisiaj zatem Ufa stoi przed bardzo ciężkim zadaniem. Udowodnili jednak już, że mogą wygrać z Barsem. Czy przedłużą swoją szansę na grę w półfinale?

Slavat Ufa zaskoczyło dobrą dyspozycją w fazie Play-Off. W sezonie regularnym spisywali się bardzo dobrze, aczkolwiek bez większego zaskoczenia. Tutaj jednak ukazują jak są dobrze przygotowani. Pokonali silniejszy Magnitogorsk w poprzedniej fazie, a teraz stoją przed szansą ogrania kolejnego silniejszego zespołu. Po dwóch wygranych w Kazaniu wszyscy spodziewali się ogromnej niespodzianki. Niemniej Ufa nie wytrzymała i nieco spuściła z tonu.

W ostatnim meczu dzisiejsi gospodarze ulegli po dogrywce, czyli ponownie byli blisko ogrania Kazania na tafli rywala. Bardzo dobrze spisuje się Stefan Ruzicka, który ostatnio strzela jak na zawołanie przeciwko Kazaniowi i to na niego dzisiejsi goście będą musieli uważać.

AK Bars Kazań w pierwszej rundzie Play-Off zaprezentował fenomenalną formę. Zniszczyli wręcz Novosibirsk w czterech starciach i przebojem wdarli się do kolejnej części sezonu. Tutaj już jednak spotkały ich małe schody. Niemniej w ostatnich trzech pojedynkach pokazali, że są zespołem świetnym, świetnie prosperującym. Mają ogromny potencjał i to jednak Bars zasłużył bardziej na awans do półfinału niż Salavat - patrząc przez pryzmat całego sezonu. 

W zespole widać, że jest lider. Alexei Morozov w ostatnim meczu pokazał, że ma mocne nerwy i potrafi poprowadzić zespół do wygranej. Zdobył najprawdopodobniej najważniejszą bramkę tej rywalizacji z Salavatem. W dogrywce, w samej końcówce strzelił gola na 4:3. To na pewno motywuje cały zespół i dzisiaj ich morale będą ogromnym atutem.

Salavat potrafi powalczyć z Kazaniem, niemniej dzisiaj już może być im ciężko. Wcześniej siedem spotkań z Magnitogorskiem. Teraz już szósty mecz z Kazaniem. To wychodzi i na pewno nie pomaga. Kazań ma lepszy zespół i są lepiej przygotowani kondycyjnie. Stąd też typujemy wygraną Kazania i ich ostateczny awans.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Bars Kazań (ML), 1.74 Unibet