KHL: Spartak Moskwa vs. Slovan Bratysława


W ostatnim czasie grały reprezentacje. Hokejowe ligi już jednak wznowiły swoje rozgrywki. Kontinental Hockey League również dołącza do pozostałych. Dzisiaj odbędzie się sporo spotkań, jednym z nich będzie pojedynek Spartaka Moskwa ze Slovanem Bratysława. Mecz szczególnie ważny dla gości by utrzymali swoje miejsce i włączyli się do walki o lokaty wyżej.

Gospodarze tego starcia nie mają udanego sezonu. Mają marne szanse na awans do fazy Play-Off. Walczą jedynie o honor i jak najlepszą pozycję na koniec sezonu. W tej chwili zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji i tracą aż 31 punktów do zespołu zajmującego miejsce, które daje awans do kolejnej fazy. Forma Spartaka sprzed przerwy była wbrew pozorom niezła. Potrafili bowiem wygrać z Novosibirskiem czy Amurem Khabarovsk. Ostatnie mecze jednak przegrali - z Novokutnetskiem i w derbach z CSKA. Dzisiaj ponownie czeka ich ciężkie starcie.

Zespół ten ma bardzo przeciętnych hokeistów. Nie ma lidera w zespole, a jedynie można wyróżnić kilku zawodników. Są nimi Stefan Ruzicka (19 punktów) oraz Branko Radivojevic (19 punktów). Brak jednego solidnego napastnika jest największym mankamentem, nie ma osoby, która mogłaby pociągnąć zespół naprzód.

Slovan Bratysława po ciężkim początku w KHL opanowali się i grają na bardzo dobrym, równym poziomie. To im daje miejsce trzecie w dywizji i zarazem spore szanse na awans do Play-Offów. Muszą jednak uważać, ponieważ jest jeszcze kilka drużyn, które na pewno włączą się do walki. Forma Slovanu na początku lutego jednak nie była zbyt imponująca, na cztery mecze wygrali jedynie z Vityazem Chekhov. Ulegli natomiast z Mińskiem czy Lev Pragą. Potrzebują zwycięstwa, a dzisiaj mają spore szanse by tego dokonać.

Przyjezdni już mają lepszą sytuację niż ich rywal. Slovan ma bowiem liderów, Michela Miklika (22 punkty) oraz Vondrkę (20 punktów), który w przeszłości zaliczył epizod w NHL. Ci dwaj zawodnicy mają potencjał by wziąć odpowiedzialność za mecz.

Na początku sezonu oba zespoły rozegrały zacięty bój, w którym ostatecznie triumfowali Słowacy. Były to jednak fatalne początki ekipy z Bratysławy. Dzisiaj jest już dużo lepiej u naszych południowych sąsiadów i naszym zdaniem to właśnie oni mają największe szanse na triumf. Wygrana Slovanu to nasz typ - goście mogą wygrać po dogrywce lub karnych.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Slovan (ML), 1.46 Unibet