KHL: St. Petersburg vs. Dynamo Moskwa


Ruszają półfinałowe starcia w Kontinental Hockey League. Są to też finały konferencji. Dzisiaj przed nami pojedynek z zachodu. St. Petersburg podejmie na własnej tafli, ekipę Dynama Moskwa. Są to dwa wielkie zespoły, które stoczą najpewniej genialny bój o awans do wielkiego finału. Który z nich zbuduje sobie przewagę psychiczną przed kolejnym meczem?

Zespół z Sankt Petersburga gra bardzo dobry i równy sezon. W zasadniczej fazie zdemolowali rywali, a w Play-Offach na dwie rundy przegrali tylko jeden mecz. Było to z Atlantem Mytishi. Jednak można nazwać tę porażkę jako wypadek przy pracy. Niemniej kolejne spotkania czy to z Atlantem czy z Servestalem Cherepovec kończyły się po myśli dzisiejszych gospodarzy. Zespół miażdży każdego jak chce, mają ogromny potencjał i chrapkę na tytuł w tym sezonie. Na pewno mają spore szanse.

W fazie Play-Off po stronie gospodarzy świetnie prosperuje Viktor Tikhonov, który na dziewięć spotkań zdobył aż 12 punktów. Jest bardzo wszechstronnym hokeistą. Tuż za nim plasuje się Tony Martensson, który zgromadził 10 punktów. W formacji obronnej natomiast koniecznie trzeba wyróżnić Kevina Dallmana. Zdobył osiem oczek do tej pory. Ogółem zespół St. Petersburga ma najrówniejszą kadrę.

Dynamo Moskwa na samym początku sezonu wraz jeszcze z Ovechkinem świetnie prosperowali w KHL. Po zakończeniu lokautu w NHL niestety sytuacja nieco się zmieniła. Na szczęście szybko znaleźli właściwe tory i opanowali sytuację. Przebojem wdarli się do Play-Offów, w których również ponieśli tylko jedną porażkę. Ich pogromcą był zespół CSKA Moskwa. Dynamo wykazało się solidnym przygotowaniem mentalnym w starciach z CSKA i to jest ich największy atut.

Kadra gości na pewno nieco odstaje od rywali. Najlepszym zawodnikiem jest Jakub Petruzalek, który zgromadził 9 punktów. Jest on zdecydowanie najsilniejszą bronią w fazie Play-Off. Reszta drużyny nieco podupadła po sezonie zasadniczym. Niemniej muszą dzisiaj właczyć swój optymalny poziom, ponieważ grają z najprawdopodobniej najlepszą ekipą ligi.

W tym sezonie już czterokrotnie oba zespoły się spotkały. Trzy razy górą byli dzisiejsi gospodarze, niemniej raz Dynamo wygrało. Zwycięstwo to w dodatku osiągnęli na wyjeździe. Niemniej dzisiaj ciężko będzie im o wygraną. Spodziewamy się mimo wszystko jednostronnej konfrontacji. Wygrana St. Petersburga to nasza sugestia.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: St. Petersburg (ML), 1.44 Unibet