Kto triumfuje w NHL w tym sezonie?


Sezon zasadniczy w NHL już poza nami. Wiele się działo, ale pora na jeszcze większe emocje i mnóstwo walki o puchar Stanleya. Wielu zadaje sobie pytanie czy obrońców tytułu - Los Angeles Kings - stać na powtórkę? A może to zwycięzcy konferencji zachodniej, którzy zdominowali rywali - Chicago Blackhwaks - zdobędą tytuł?

Konferencja wschodnia zakończyła się ostatecznym triumfem ekipy PingwinówPittsburga. Zakończyli sezon zasadniczy z 72 punktami. Rywale natomiast mieli co najmniej dziewięć punktów mniej. Zatem widać, że zdominowali rywalizację, aczkolwiek ewidentnie ta konferencja była bardziej wyrównana niż przeciwna. Pozostałe zespoły dzieli już niewielka ilość oczek. Nie zmienia to jednak faktu, że Pittsburg to ogromny faworyt do triumfu. Świetna kadra, a ponadto zdyscyplinowana.

We zachodniej konferencji również był jeden zespół, który pokazał się ze świetnej strony. Są to Indianie z Chicago. Zajęli pierwsze miejsce z 77 punktami, gdzie drugi zespół, Anaheim Ducks miał "zaledwie" 66 punktów. Kolejni przeciwnicy już dużo mniej. Zatem Chicago Blackhawks może być teoretycznie jedynym niebezpiecznym przeciwnikiem dla zespołów z konferencji wschodniej. Nie można jednak lekceważyć pozostałych zespołów, w tym Los Angeles Kings.

Walka będzie niezwykle zacięta. Wydaje się, że to jednak zespoły ze wschodu spisują się lepiej. Ponadto kadrowo wyglądają dużo solidniej, choćby od zespołu z Chicago. Los Angeles Kings natomiast nie ma niestety żadnych, większych argumentów by obronić tytuł w tym sezonie. Pittsburg natomiast to już inna bajka. Mają solidny zespół, jak i również są świetnie przygotowani kondycyjnie do tego sezonu. Ich ostatnie wyniki, w których występowali dość eksperymentalnym składem może również potwierdzić naszą teorię. Naszym zdaniem to właśnie Pingwiny są zespołem, który może w tym sezonie zdobyć puchar Stanleya.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Pittsburg Penguins z pucharem Stanleya, 4.25 Unibet