NHL: Anaheim Ducks vs. Chicago Blackhawks


Dwa najlepsze zespoły w NHL dzisiaj się spotkają. W konferencji zachodniej właśnie dwie ekipy zdominowały swoją strefę. Niemniej po wschodniej części wybrzeża dogania ich Pittsburg. Chodzi oczywiście o Anaheim DucksChicago Blackhawks. Dzisiejszej nocy zatem dojdzie do niesamowicie ciekawej batalii.

Anaheim Ducks radzi sobie bardzo dobrze. W swojej dywizji zdecydowanie prowadzą z dziesięcio punktową przewagą. Nic nie wskazuje by mieli stracić swoją lokatę. Drużyna jest mocna i pewna siebie. Forma Anaheim jest równie imponująca. Na siedem ostatnich spotkań poskromili aż sześć drużyn. Jedyną porażkę ponieśli z St. Louis Blues po dodatkowym czasie. W poprzednim meczu natomiast spokojnie pokonali Rekiny z San Jose 5:3.

Drużyna gospodarzy dzisiaj może liczyć na swojego golkipera, Jonasa Hillera, który na dziewięć ostatnich spotkań tylko dwa razy puścił więcej niż dwa gole. Jest to naprawdę solidny punkt drużyny. Gospodarze niestety zagrają dzisiaj bez skrzydłowego, Brada Staubitza oraz Nicka Bonino. Braki na pewno są kłopotliwe i to dzisiaj może się odzwierciedlić na grze Anaheim.

Chicago Blackhawks to najlepszy zespół ligi. Przez znaczną część sezonu nawet nie przegrali w regulaminowym czasie gry - stało się to dopiero kilka tygodni temu. W swojej dywizji zmiażdżyli rywali - 17 oczek przewagi. Goście również świetnie prosperują. Na 10 spotkań zaledwie dwie porażki - z Edmonton i niespodziewanie łatwa przegrana z Colorado (2:6). Niemniej szybko się ocknęli i pokonali takich rywali jak Dallas Stars (8:1!) i szybko zrewanżowali się Lawinom, pokonując ich 5:2.

Patrick Kane to zawodnik ponad przeciętny. Jakby to ujął Dostojewski - "Nadczłowiek". Oczywiście to metaforyczne podejście, aczkolwiek słuszne. Kane w ostatnich czterech spotkaniach wskoczył na zupełnie inny, wyższy poziom - zdobył 4 gole i 6 asyst! To niesamowity wynik. Genialny sezon, genialnego zawodnika, który zdecydowanie może zmienić przebieg meczu w pojedynkę. 

To drugi mecz w tym sezonie pomiędzy tymi zespołami. Pierwszy nieoczekiwanie wygrał zespół Anaheim - po dogrywce 3:2. Dzisiaj mimo wszystko to goście wyglądają solidniej. Powinni się zrewanżować. Ponadto trzeba pamiętać o poważnych absencjach u gospodarzy. Typujemy zatem wygraną gości w tym hicie dnia.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chicago Blackhawks (ML), 1.92 Unibet