NHL: Anaheim Ducks vs. Phoenix Coyotes


Połowa sezonu w NHL tuż tuż. Sporo ekip już może powoli cieszyć się awansem, jeśli oczywiście nie przestaną zdobywać punktów na szeroką skalę. Jedną z takich ekip jest drużyna Anaheim Ducks. Będzie ona dzisiejszej nocy rywalizować z Phoenix Coyotes. Obie drużyny spisują się nieźle, choć to gospodarze są zespołem lepszym. Czy zatem pokażą ponownie pazur?

Anaheim Ducks ma bardzo udany sezon - przynajmniej na razie. Zajmują pierwsze miejsce w dywizji i mają aż 33 punkty - ogółem jest to drugi wynik w konferencji, ustępują jedynie najlepszej drużynie ligi, Chicago Blackhawks. Gospodarze spisują się bardzo dobrze, jednak w ostatnim czasie dostali troszkę zadyszki. Przegrali dwa mecze z rzędu po dogrywce. Ich pogromcami byli dwukrotnie hokeiści Phoenix Coyotes! Dwukrotnie padł też wynik 5:4. Dzisiaj Anaheim mocno poirytowane będzie chciało się zrewanżować za te fatalne w skutkach mecze.

W zespole Anaheim w genialnej formie w całym sezonie jest Ryan Getzlaf. Zdobył w ostatnim czasie 17 punktów na 7 spotkań! To fenomenalny wynik. Choćby w poprzednim meczu z Phoenix ugrał aż trzy punkty. Jest niewiarygodnie niebezpieczny i będzie on ponownie mocnym punktem w zespole. Dzisiaj na pewno nie zobaczymy Lindholma, który jest kontuzjowany, lecz pod znakiem zapytania stoi występ Palmieriego.

Phoenix Coyotes to zespół mało porywając, aczkolwiek dobrze prosperujący. Goście dzisiejszej batalii zajmują czwarte miejsce w dywizji, które jednak daje miejsce w Play-Offach. Muszą jednak uważać na rywali, ponieważ ich zdobycz punktowa jest podobna do wielu zespołów, które mają za plecami. W ostatnich spotkaniach Kojoty miały sporo szczęścia, jednak udało się wygrać dwa ważne mecze z ciężkim rywalem. To ich stawia przed dzisiejszym spotkaniem w pewniejszej dyspozycji mentalnej.

Goście nie mają poważniejszego lidera w zespole. Mają jednak problem kadrowy. Wciąż nie gra obrońca David Schlemko, a także Radim Vrbata. Obu zawodników nie widać na tafli od kilku tygodni, jednak często ich absencja dawała się we znaki zawodnikom Phoenix.

Anaheim dwa razy pod rząd uległo Phoenix. Dzisiaj już zagrają z nimi po raz trzeci, ale na własnej tafli. Na pewno chcą się zrewanżować za te dwie przypadkowe wrecz porażki po karnych. Naszym zdaniem gospodarze są w stanie zwyciężyć z Kojotami - są silniejsi.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Anaheim (ML), 1.62 Unibet