NHL: Anaheim Ducks vs. San Jose Sharks


Długa noc z NHL przed nami. Bardzo ciekawe spotkania przed nami. Najciekawiej jednak zapowiada się batalia w Anaheim, gdzie miejscowi Ducks podejmą San Jose Sharks. Gospodarze po dwóch fatalnych występach z Detroit Red Wings potrzebują wygranej. San Jose to zespół w ich zasięgu, ale czy lekko nie podupadli po dwóch słabszych meczach?

Zaskoczeniem tego sezonu jest niewątpliwie Aneheim Ducks. Niemniej w ostatnim czasie złapali jednak lekkiej zadyszki. Wciąż jednak przewodzą z ogromną przewagą w dywizji, aczkolwiek chcieli gonić Chicago Blackhawks, które przewodzi całej konferencji. Poza tym potrzebują zwycięstwa by uporządkować morale. Porażki z Detroit Red Wings, które było mocno osłabione, ponadto obie na własnej tafli nieco zmniejszyły pewność siebie gospodarzy. Dzisiaj jednak czeka ich być może lżejsza potyczka, którą powinni wygrać.

W zespole gospodarzy niezastąpiony jest kapitan, Ryan Getzlaf, który zdobył w ostatnich czterech meczach trzy asysty i dwie bramki. Jest zdecydowanie wyjątkową postacią w swojej ekipie. Warto też zwrócić uwagę na skrzydłowego, Corey Perry'ego, który również sporo punktuje.

San Jose Sharsk to zespół nadzwyczaj przeciętny, aczkolwiek walczący o fazę Play-Off. W tej chwili Rekiny zajmują czwarte miejsce w swojej konferencji i tracą jeden punkt do tego by wejść na wymarzoną pozycję. Kondycja dzisiejszy gości jest jednak fatalna. Na dziewięć spotkań zaledwie dwukrotnie wygrali. Potrafili się przełamać w meczach z LA Kings czy z Edmontonem. Liczba porażek jest jednak bardzo niepokojąca i dzisiaj stawia gości w roli doga.

Słabsza forma zespołu San Jose nie jest jednak bez przyczyny. Nie grają od dłuższego czasu tacy zawodnicy jak podstawowy bramkarz, Thomas GreissTim Kennedy (atakujący) oraz kolejny atakujący, Clowe. To poważne braki kadrowe, które odbijają się na grze zespołu.

W tym seonie to już czwarty mecz obu zespołów. Raz udało się wygrać San Jose na własnej tafli. Kolejne mecze w Anaheim wygrali gospodarze - 2:1 i 5:3. Dzisiaj Ducks ponownie są faworytami i powinni przełamać ostatnią gorszą formę. Typujemy wygraną Ducks w tym starciu.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Anaheim Ducks (ML), 1.70 Unibet