NHL: Calgary Flames vs. Detroit Red Wings


Rywalizacja w NHL jest na bardzo wysokim, dobrym poziomie. Wciąż każdy ma szansę na fazę Play-Off. Niemniej potrzebują się już obudzić z letargu. Takim zespołem jest dzisiejszy gospodarz, Calgary Flames. Potrzebują pilnie punktów, a tej nocy zmierzą się z silniejszym Detroit Red Wings. Czy Płomienie stać na wygraną z silniejszym przeciwnikiem?

Płomienie z Calgary na razie nie mogą zaliczyć sezonu do udanego. Zajmują ostatnie miejsce w dywizji, a i nawet w całej konferencji. Potrzebują punktów i to jak najprędzej. Ostatnia forma jednak nie ukazuje z dobrej strony gospodarzy. Trzy porażki - dwie z rzędu porażki z LA Kings, a także porażka z Anaheim Ducks. Niemniej wszystkie te mecze odbyły się na wyjeździe. Dzisiaj wracają na własną taflę, gdzie jednak gra się im lepiej. Ale czy będą w stanie pokonać Detroit?

W zespole Płomieni bryluje dwóch zawodników, na których zawsze mogą liczyć. Pierwszym z nich jest Backlund, który trafił w ostatnim czasie dwukrotnie. Drugim liderem jest niezastąpiony i doświadczony Tungay, który jest jednym z liderów drużyny.

Detroit Red Wings prosperuje całkiem nieźle w tym sezonie. Zajmują trzecie miejsce w dywizji i muszą być czujni, ponieważ za plecami czai się zespół Nashville Predators. Niemniej mają ogromny potencjał i potrafią go wykorzystać, to stawia ich w roli faworyta dzisiaj. Ostatnia dyspozycja jest jednak również słabsza - porażki z Clumbus Blue Jackets. Oba mecze były dość pechowe dla Detroit. Dlatego też potrzebują zwycięstwa by poprawić morale.

Goście dzisiaj zagrają z ogromną liczbą absencji. Nie zobaczymy na tafli: ColaiacovoHelmBertuzziSamuelsson oraz Fipulla. To długa lista i między innymi ona przyczyniła się do ostatnich porażek. W takich chwilach potrzebni są liderzy jak np. Kindl, który ostatnio wziął się za strzelanie bramek.

Ten sezon przyniósł już raz wygraną Calgary i to 4:1 w dodatku na terenie rywala. Dzisiaj zatem mecz zapowiada się niezwykle równo. Więcej jednak przemawia za gospodarzami. Mają potencjał i muszą go jak najprędzej ujawnić by zdobywać ważne punkty. Wygrana gospodarzy to nasz typ na ten pojedynek.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Calgary Flames (ML), 1.90 Unibet