NHL: Calgary Flames vs. LA Kings


Ćwierć sezonu za nami w NHL. Szybko leci, ale i emocji mnóstwo. Walka w tym sezonie o Puchar Stanleya odbędzie się pomiędzy wieloma wyrównanymi zespołami. Dzisiaj mecz pomiędzy ekipami, którym daleko do Play-Offów, ale muszą zacząć wygrywać! Calgary Flames podejmie na własnej tafli Los Angeles Kings. Mistrzowie powoli łapią rytm, ale czy faktycznie włączą się do walki o tytuł?

Zespół Calgary Flames zdecydowanie nie może zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. Zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji, a w całej konferencji są na przedostatniej lokacie. Nie idzie im kompletnie w tym sezonie, są ewidentnie słabi i naszym zdaniem jeśli nie zmienią diametralnie swojej gry to szybko stracą jakiekolwiek szanse na Play-Offy. Ostatnie mecze to wymęczona wygrana nad Dallas Stars oraz mocne porażki z St. Louis Blues (2:5) i z Phoenix Coyotes (0:4). Calgary brakuje mocy w obronie i to jest ich największy mankament.

Gospodarze tej walki nie mają też wyróżniających się hokeistów. Jedynym jest lider w bramkach, Curtis Glencross. Sam jednak nie ma szans by wygrał mecz. Zespół Calgary wciąż nękają kontuzje. Nie zobaczymy podstawowego bramkarza, Kiprusoffa, a także atakujących: BacklundaByrona oraz Baertschiego. To kolejny problem po stronie Płomieni.

Los Angeles Kings powoli łapią lepszą formę i widać, że chcą się włączyć do walki o tytuł. Ciągle zajmują ostatnie miejsce w dywizji i pilnie potrzebują wygranej by gonić pozostałą czwórkę. Forma jednak wygląda optymistycznie. Cztery ostatnie spotkania to a trzy wygrane, a jedyną porażkę ponieśli z najlepszą drużyną ligi - Chicag Blackhawks i to 2:3. Walczą zatem i pokazali to w poprzednim meczu. Pokonali bez problemów Edmonton Oilers. To spotkanie powinno dać im odpowiednią moc na mecz ze słabszym Calgary.

Wciąż w fomie jest Kopitar, który zdobył aż dziewięć punktów na ostatnie jedenaście spotkań. Jest on mocnym punktem zespołu. Natomiast Richards strzelił trzy gole w ostatnich trzech meczach. Goście mają zdecydowanie lepszą kadrę na tą chwilę i powinni to ukazać w tym spotkaniu.

Zeszły sezon dał Los Angeles dwa zwycięstwa w Calgary. Dzisiaj może być podobnie. Brak podstawowego golkipera u gospodarzy oraz lepsza forma i wyższe morale zarazem po stronie mistrzów NHL daje nam jeden wybór. Los Angeles wygra ten mecz, to nasz zakład na ten bój.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 1.96 Unibet