NHL: Chicago Blackhawks vs. Detroit Red Wings


Ciekawie zapowiadający się mecz w NHL przed nami. Chicago Blackhawks, które jest najlepszym zespołem w lidze podejmie na własnej tafli ekipę Detroit Red Wings. Goście walczą o awans do fazy play-off. Potrzebują pilnie punktów by nie wypaść z czołowej ósemki w konferencji. Czy wywalczą je z zespołem z Chicago?

Zespół z Chicago jest już niezagrożony. Są świetnie prosperującą ekipę, która przewodzi z ogromną przewagą w dywizji, a i w konferencji mają świetną pozycję. Zatem wyjdą do fazy play-off z najwyższym rozstawieniem. Niemniej nie mogą bagatelizować sobie ostatnich spotkań w sezonie zasadniczym. Ostatnio wychodzi im to dobrze, wygrali bowiem trzy pojedynki z rzędu. W poprzedniej kolejce ograli po dość nudnym meczu 1:0 z Minnesotą Wild. Gospodarze zatem mają wyższe morale w ostatnim czasie i to jest ich atut.

W świetnej formie w zespole gospodarzy jest Toews, który zdobył aż osiem punktów w ostatnich sześciu meczach. Jest on zdecydowanym liderem w ostatnim czasie i nawet przewyższa Kane'a, który ostatni mniej punktuje. Ekipa Indian w dzisiejszym spotkaniu po raz kolejny będzie sobie musiała radzić bez Bollanda

Detroit Red Wings przez większą część sezonu grali optymalnie. Dzięki temu spokojnie zajmowali miejsce, które gwarantowało im grę w kolejnej fazie. Ostatnio jednak nie spisują się najlepiej i spadli o kilka oczek, aczkolwiek wciąż są na dobrej pozycji - ósmej w konferencji, a trzeciej w dywizji. Ostatnia dyspozycja martwi jednak fanów zespołu z Detroit. Na siedem spotkań wygrali tylko dwa razy. Ostatni gnębi ich seria porażek, a w poprzedniej kolejce przegrali przeciwko San Jose po karnych. Dzisiaj jednak muszą stanąć na wysokości zadania by wygrać.

Goście dzisiaj będą ze swoim liderem - Zatterbergiem. Zdobył on ostatnio dziewięć punktów na jedenaście spotkań. Ponadto do gry wraca Brunner, którego ostatnio brakowało. To może przynieść sukces drużynie przyjezdnej.

Mimo ostatniej słabszej formy, Detroit musi wygrać. W tym sezonie mają jednak pecha do Chicago. Przegrali trzy mecze z nimi, z czego dwa po karnych bądź dogrywce. Dzisiaj jednak muszą się spiąć i koniecznie walczyć o triumf. Stawiamy na ich zwycięstwo, mają nóż na gardle i potrzebują tej wygranej.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Detroit Red Wings (ML), 2.65 Unibet