NHL: Chicago Blackhawks vs. LA Kings

Durgi mecz finału konferencji zachodniej w NHL przed nami. Chicago Blackhawks mierzy się z obrońcami tytułu, Los Angeles Kings. Pierwszy mecz w Chicago zakończył się minimalnym zwycięstwem Indian, 2:1. Dzisiaj Kings pragną się zrewanżować.

Chicago Blackhawks dwa dni przed finałem konferencji jeszcze grało siódmy mecz o awans. Niemniej podołali w obu spotkaniach. Pokonali Detroit Red Wings po bardzo zaciętym meczu 2:1 (dogrywka). W spotkaniu z Los Angeles grali spokojniej, choć na pewno byli nieco zmęczeni. Niemniej najważniejszy był rezultat końcowy (2:1). Kolejny mecz rozegrany dzień po dniu. Może być zatem ciężko fizycznie gospodarzom. Aczkolwiek nie poddadzą się bez walki.

Zespół gospodarzy przed dzisiejszym meczem nie ma żadnych zmartwień kadrowych. Ponadto mają świetnego Sharpa, który ostatnio trafił po raz ósmy do siatki rywala. Dzięki temu ma najlepszy rezultat w lidze. Indianie mają niesamowicie silny zespół.

Los Angeles Kings to ekipa, która broni tytułu. Również toczyli siedmio meczowy bój o awans do finału. Mieli jednak jeden dzień więcej przerwy niż rywale. W ostatecznym meczu pokonali San Jose Sharks 2:1. Zespół z Kalifornii ma świetnie prosperującą defensywę. Tracą bardzo małą liczbę goli, ale niestety jest i mankament. Mianowicie mało strzelają. Dzisiaj jednak muszą wziąć się w garść by odrobić stratę i wyrównać bilans. Kadrowo również wyglądają solidnie. Po urazie wraca Jarrett Stoll, który już zagrał w pierwszym meczu. Na pewno brakowało go przez większość spotkań z Rekinami. Dzisiaj jednak kadra w pełni silna.

Obie drużyny rozegrały trzy mecze między sobą w sezonie zasadniczym. Dwukrotnie lepszy okazał się zespół Indian. U siebie wygrali 2:1, a na wyjeździe aż 5:2. Niemniej wtedy jeszcze Chicago dominowało w lidze. LA natomiast pokonali Chicago na wyjeździe 5:4. Dzisiaj nie liczymy na taką strzelaninę. Niemniej sądzimy, iż stać zespół z Los Angeles na wyrównanie bilansu. Wygrana gości to nasz typ na ten mecz.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 2.40 Unibet