NHL: Chicago Blackhawks vs. LA Kings (5. mecz)


Już znamy pierwszy zespół, który powalczy o puchar Stanleya. Jest nim ekipa Bostonu Bruins. Dzisiaj do nich może dołączyć Chicago Blackhawks, które mierzy się we własnej hali przeciwko Los Angeles Kings. Indianie prowadzą 3:1. Obrońcy tytułu nie poddadzą się jednak bez walki. Przed nami niezwykle interesujący pojedynek.

Indianie z Chicago jak na razie zdominowali rywalizację w finale konferencji zachodniej. Dwa pierwsze mecze na własnej tafli wygrali. Pierwszy bój 4:2, w kolejnym 2:1. Pierwszy mecz w słonecznej Kalifornii natomiast, zakończył się wynikiem 1:3, a przed paroma dniami wygrali 3:2. Widać zatem, iż są lepiej przygotowani. Nie mogą jednak zlekceważyć obrońców tytułu. W ostatnim meczu Chicago Blackhawks miało sporo szczęścia. Dzisiaj we własnej hali będą czuć się jeszcze pewniej, ale rywale postawią wszystko na jedną kartę. Co na pewno sprawi problem drużynie gospodarzy.

Gospodarze do dzisiejszego pojedynku podejdą w pełni zdrowi. Żadnych kłopotów kadrowych. Ponadto mają świetnie spisujących się hokeistów. W ganialnej dyspozycji jest Bryan Bickell, który w każdym ze spotkań zdobył chociaż punkt, a ostatnio trafił do siatki rywali. Dzisiaj ponownie będzie mocnym punktem Indian.

Los Angeles Kings prezentowało się świetnie przez całą serię play-off. Dopiero w meczach z Chicago pokazują się z gorszej strony. Niemniej walczą, a to jest niezwykle istotne. Dzisiaj na pewno nie odpuszczą i będą chcieli wrócić do gry. Na pewno stać ich na to. Mankamentem w zespole jest brak Mike'a Richards'a, który nie zagrał w żadnym spotkaniu przeciwko Chicago. Mają na szczęście Voynova, który strzela jak natchniony w całej fazie play-off. Ponadto sporo też asystuje i jest najważniejszym ogniwem zespołu. Dzisiaj od jego dyspozycji będzie zależało bardzo wiele.

Poza meczami w play-offach, oba zespoły zagrały ze sobą trzykrotnie w sezonie zasadniczym. Dwukrotnie triumfowali hokeiści Chicago, ale raz wygrali zawodnicy z Los Angeles. W dodatku wygrali na wyjeździe. Dzisiaj ponownie muszą tego dokonać by pozostać w walce o obronę tytułu. Naszym zdaniem postawią dzisiaj wszystko na jedną kartę. Kadra mocna, Indianie często postrafią zepsuć ważny mecz. Wygrana gości to nasz typ na ten pojedynek.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 2.60 Unibet