NHL: COL Avalanche vs. WIN Jets


Kolejny, dość jednostronnie zapowiadający się mecz w NHL przed nami. Mianowicie, jedna z rewelacji początku sezonu, Colorado Avalanche, podejmie u siebie Winnipeg Jets. Gościom nie wiedzie się najlepiej w obecnych rozgrywkach. Ale być może, nastąpi przełomowy moment i zaczną łapać wygrane.

Colorado Avalanche od kilku sezonów nie radzi sobie najlepiej z awansem, choćby do samych play-offów. Ten sezon ma to odmienić i na razie widać różnicę. Na 10 pojedynków wygrali aż 9 z nich, w dodatku bezpośrednio, bez dogrywek. Seria to trzy wygrane z rzędu, a i dzisiaj mają teoretycznie łatwego rywala. Gospodarze są na pewno solidnie przygotowaną ekipą, ale muszą uważać na łatwe potknięcia.

Mocną stroną Avalanche, jest to, że nie mają żadnych kontuzji. Póki co to kluczowa strona ich sukcesu. Jedynym, którego zabraknie w dzisiejszym meczu, to zawieszony atakujący, Cody McLeod. Niemniej nie miał on udanego początku. Zaledwie jedna asysta na siedem spotkań, w których zagrał. Liderem jest natomiast Duchene. Ten zawodnik strzelił aż osiem bramek i zdobył cztery asysty. To on ma być motorem napędowym zespołu gospodarzy.

Winnipeg Jets to natomiast typowy przeciętniak wśród zespołów NHL. Zajmują 12. miejsce w tabeli i niezwykle ciężko będzie im walczyć o awans. Ostatnio udało się wygrać z Dallas Stars po karnych, ale wcześniej odnotowali trzy porażki z rzędu. Nie jest to zespół skuteczny, bardziej efektywny w obronie co może przynosić dobre wyniki. Kadrowo jednak nie mają większych kłopotów.

Poprzedni sezon nie przyniósł żadnego spotkania pomiędzy tymi zespołami. Niemniej dwa lata temu, to Winnipeg Jets zdominowali rywalizację, wygrywając oba spotkania i to bardzo pewnie - 4:1 oraz 5:1. Tym razem, okoliczności przemawiają za Avalanche. Mają potencjał i powinni go dzisiaj wykorzystać, stąd nasz typ.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Avalanche wygrają, 1.65 Unibet