NHL: Colorado Avalanche vs. Anaheim Ducks


W nocy dojdzie do ciekawej batalii w NHL. Spotkają się ze sobą zespoły, które początek sezonu miały zupełnie przeciwny. Colorado Avalanche nie ma zbyt udanego startu, natomiast Anaheim Mighty Ducks grają niespodziewanie dobrze i są wysoko w swojej dywizji. Jaki wynik dzisiaj padnie? Czy zespół znad Wielkiego Kanionu przełamie serię spotkań bez dogrywki?

Gospodarze dzisiejszej rywalizacji nie mieli udanego startu w NHL. Zajmują czwarte miejsce w dywizji i mają minimalną przewagę nad Calgary Flames, które rozegrało mniej spotkań. Ostatnia forma Colorado Avalanche jest jednak obiecująca. Na trzy spotkania wygrali dwa z nich. Ograli właśnie Calgary i to dość gładko, a także Edmonton Oilers. Niestety ostatni mecz to niespodziewana porażka z Dallas Stars. Zespół dobrze się spisuje w defensywie, jednak i ofensywa zaczyna powoli działać jak należy.

Colorado w ostatnim czasie ma lidera. Paul Stastny zdobył bowiem aż 5 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej w ostatnich trzech meczach. Na niego Anaheim musi w szczególności uważać. Świetnym strzelcem w zespole gospodarzy jest Parenteau, który w ostanim czasie strzelił rywalom trzy gole i jest numerem jeden w zespole. Warto też dodać, że zespół nie ma poważniejszych kontuzji na dzisiejszy mecz.

Przyjezdni grają zupełnie inaczej. Są w bardzo dobrej formie, dzięki której zajmują wysokie drugie miejsce w swojej dywizji. W dodatku tracą niewiele do lidera, a mają dwa rozegrane mecze mniej. Niemniej dzisiaj będzie już im ciężko wygrać. Bowiem seria trzech zwycięstw z rzędu musi dobiec końca. W tym czasie pokonali San Jose, Los Angeles (7:4) oraz Minnesotę. Zespół jest "w gazie", ale jednak nie będą ciągle wygrywać. W dodatku to ich pierwszy wyjazd od dłuższego czasu.

Anaheim Mighty Ducks zagrają dzisiaj bez podstawowego obrońcy, Cama Fowlera. Jest to bardzo istotna wiadomość. Ten zawodnik bowiem grał dotychczas bardzo dobrze i morale w obronie mogą nieco spaść. Zespół ma jednak świetnych atakujących, którzy notorycznie łapią punkty - GetzlafRyan. Tą dwójkę koniecznie musi zatrzymać obrona gospodarzy, inaczej będzie krucho.

Zeszły sezon to dominacja Colorado w pojedynkach pomiędzy tymi zespołami - 3:1. Tym razem ponownie powinniśmy ujrzeć wyższość Colorado, które łapie wiatr w żagle i powoli wraca do dobrej dyspozycji. Naszym zdaniem to właśnie oni będą końcowymi triumfatorami tego spotkania.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Colorado Avalanche (ML), 1.90 Unibet