NHL: Columbus Blue Jackets vs. LA Kings


Sezon w NHL trwa w najlepsze. Zespoły się rozkręciły i już powoli można budować swoje zdanie na temat wielu drużyn. Dzisiaj odbędzie się pojedynek ekip, które w naszej opinii zawodzą. Columbus Blue Jackets podejmą aktualnych mistrzów, Los Angeles Kings. Goście na pewno nie mają udanego startu i pilnie potrzebują punktów by włączyć się do walki o obronę trofeum.

Clumbus Blue Jackets nie grają dobrze jak na razie. Zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji. Widać jednak progres w zespole gospodarzy. Ostatnie cztery spotkania to aż dwa zwycięstwa. Pokonali Dallas Stars, a w ostatniej rundzie zwyciężyli w meczu z Detroit Red Wings. W między czasie polegli z Minnesotą i St. Louis. 

W zespole gospodarzy świetnie spisuje się Artem Anisimov. Zdobył dwa gole w poprzednim meczu i bardzo przyczynił się do zwycięstwa nad Detroit. Dzisiaj obrona zdobywców Pucharu Stanleya na pewno będą musieli na niego uważać. Columbus rozegra dzisiaj mecz  bez dwóch ważnych hokeistów. Nikitin oraz Atkinson nabawili się kontuzji. Brak szczególnie tego pierwszego (obrońca) może być istotny.

Mistrzowie z ubiegłego sezonu nie radzą sobie kompletnie w tych rozgrywkach. Również zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji. Rozegrali jednak trzy mecze mniej niż rywale. Niemniej i tak grają słabiej. Ostatnie mecze to dwie porażki z rzędu, lecz wcześniej dwukrotnie zwyciężyli. Ograli Kojoty z Phoenix oraz Vancouver po karnych. Porażki z Nashville i Anaheim były jednak bardzo istotne i nieco podminowały zespół z Los Angeles.

Los Angeles Kings w ostatnim czasie trzyma Dustin Brown. Zdobył on aż trzy gole na dwa ostatnie mecze. To rzadki wynik jak na realia NHL i dzisiaj na pewno będzie "w gazie". Warto też dodać, że nie mają poważniejszych problemów kadrowych, ponieważ aktualne kontuzje męczą Królów od początku sezonu.

Poprzedni sezon to remis 2:2 w rywalizacji obu drużyn. W tym spotkaniu lepiej wygląda zespół z Kalifornii. Mają większy potencjał i w tej chwili solidniejszą kadrę. Muszą udowodnić, że tytuł z ubiegłego roku to nie jest przypadek. Typujemy zatem zwycięstwo Los Angeles Kings, jednak może to się obyć po dogrywce lub rzutach karnych.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 1.70 Unibet