NHL: DET Red Wings vs. OTT Senators


Pierwsze ze spotkań w NHL zapowiada się niezwykle emocjonująco. Detroit Red Wings podejmą u siebie Ottawę Senators. Dwa zespoły z podobnymi aspiracjami, a i z całkiem dobrą formą. Tym samym starcie powinno być zacięte i wyrównane. Nie ma faworyta podczas meczu w Detroit.

Detroit Red Wings w poprzednim sezonie mieli kłopoty z awansem do play-off. Obecnie idą jak burza i dają rywalom do zrozumienia, że nie spoczną bez awansu do kolejnego etapu. Trzecie miejsce w konferencji i druga pozycja w dywizji to solidne wyniki. Ostatnio jednak złapali zadyszkę. Przegrali dwa mecze z rzędu - przeciwko Kojotom (2:5) oraz po karnych z Rekinami. Dzisiaj zapewne los ma się odmienić.

Gospodarze przed tym meczem z mieszanymi emocjami kadrowymi. Mianowicie do zespołu wracają: Eaves, który liczy na debiut po kontuzji, a i obrońca Kronwall. Niemniej nie brakuje absencji. Do trzech tygodni będzie pauzował Ericosson, a także na pewno nie wykurował się jeszcze atakujący, Darren Helm.

Senatorowie to natomiast zespół, który zazwyczaj nie ma kłopotu z awansem dalej. W aktualnym sezonie jednak nie zaczeli z werwą. Plasują się dopiero na dziewiątym miejscu w konferencji. Forma Ottawy ma jednak tendencję wzrostową. Na trzy mecze wygrali dwa z nich. Ponadto nie mają żadnych braków kadrowych na dzisiejszy bój. Liderem drużyny jest Spezza, na którym opiera się spora część taktyki zespołu. Dzisiaj również powinien być mocnym punktem drużyny.

Rzadko spotykają się ze sobą oba zespoły. Niemniej ostatnie cztery mecze to wygrane Red Wings. Dzisiaj są lekko faworyzowani. Forma jednak wygląda znacznie solidniej po stronie goście. Sytuacja kadrowa z resztą również. Tym samym sądzimy, iż dojdzie do przełamania serii i to Ottawa zwycięży.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Senators wygrają, 3.10 Unibet