NHL: Edmonton Oilers vs. Vancouver Canucks


Kanadyjski mecz przed nami w NHL. Zawsze są wyjątkowe, ponieważ jak wiemy ekip z Kanady jest mało. Dzisiejszej nocy dojdzie do konfrontacji Edmonton Oilers z zespołem Vancouver Canucks. Dużo lepszym zespołem wydają się być goście, niemniej te pojedynki są jak derby i nie można tutaj być niczego pewnym.

Edmonton Oilers grają ciężki sezon. Radzą sobie co najwyżej przeciętnie. Zespół ten zgromadził na razie 33 oczka na swoim punkcie, co daje im trzecie miejsce w dywizji. Niestety do miejsca play-off tracą trzy punkty i potrzebują zwycięstw. Dzisiejsi gospodarze grają w kratkę. Ostatnio złapali wiatr w żagle i wygrali dwa mecze z rzędu. Pokonali St. Louis Blues oraz Columbus Blue Jackets. Niemniej nie byli to zbyt wymagający przeciwnicy.

W zespole Oilers wiele znaczy jedna postać. Jest nią Gagner, który zgromadził na swoim koncie aż 31 punktów, w tym 13 goli. Jeśli on jest w słabszej kondycji, to cały zespół na tym cierpi. Dzisiaj w zespole z Edmonton nie zobaczymy Erica Belangera, który złapał lekki uraz.

Zespół Vancouver Canucks spisuje się dużo lepiej. Są liderami swojej dywizji i zajmują też misjce w czołówce całej konferencji. Ekipa Canucks jedzie na dzisiejszy mecz do Edmonton w świetnych nastrojach. Wygrali bowiem siedem spotkań z rzędu, a to bardzo solidny wyczyn. Pokonali między innymi takie zespoły jak: LA Kings czy Phoenix Coyotes. Zespół jest w niewiarygodnym "gazie". 

Vancouver ma jednak dzisiaj mały kłopot. Nie zagra trzech podstawowych zawodników. Są nimi: KassianWeise oraz obrońca Ballard. Będzie to zatem spore osłabienie i być może świetna seria się skończy. Niemniej liczą na swojego lidera, Sedina, który sporo trafia.

Oba zespoły spotkały się już dwa razy w tym sezonie. W obu spotkaniach czas regularny nie przyniósł korzyści żadnej z ekip. Natomiast w dodatkowym czasie bądź w karnych raz wygrała drużyna Vancouver, a raz Edmonton. Dzisiaj przez małą plagę kontuzji to gospodarze wyglądają lepiej i sądzimy, iż wykorzystają tę szansę. Wygrana gospodarzy to nasz zakład.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Edmonton Oilers (ML), 2.24 Unibet