NHL: LA Kings vs. Vancouver Canucks


Sobotni wieczór pod dyktando NHL. Ciekawe pojedynki przed nami. Jednak najciekawiej zapowiada się batalia w Kalifornii. Los Angeles Kings podejmie na własnej tafli Vancouver Canucks. Dwa równie prosperujące zespoły w konferencji zachodniej. Czy zespół gospodarzy ocknie się po wpadce z Dallas Stars?

Los Angeles Kings w ostatnim czasie gra naprawdę niezły hokej. Dzięki temu są na drugim miejscu w swojej dywizji. Brakuje im jednak sporo do przewodzącego Anaheim Ducks. Niemniej mimo dobrej formy, bo wygrywali z takimi rywalami jak San Jose Sharks czy Phoenix Coyotes to zaliczyli wpadkę. Zagrali kompletnie nieskutecznie w meczu z Dallas Stars i ostatecznie przegrali u siebie 0:2. To był jeden z najsłabszych występów w tym sezonie ze strony Kings. 

Dzisiaj staną przed szansą szybkiego odzyskania wysokiego poziomu morale. Niemniej dzisiaj muszą wziąć brzemię na swoja barki gwiazdy jak Kopitar czy też Carter. Ci dwaj hokeiści potrafią zmotywować zespół do walki. Gospodarze bez nowych absencji kadrowych.

Vancouver Canucks gra bardzo równo od samego początku sezonu. Mają też taką samą ilość punktów co ich rywal, aczkolwiek w swojej dywizji brakuje im punktu by przewodzić. Forma gości jest jednak nieco lepsza i to ich stawia w lepszej sytuacji mentalnej. Wygrali dwa ostatnie mecze. W dodatku rywale również nie byli słabi. Ograli St. Louis Blues oraz Phoenix Coyotes. Dzisiaj to może im przynieść dobry skutek.

W zespole przyjezdnych bryluje Schneider. Ten golkiper Vancouver jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem ostatnio. To głównie dzięki niemu wygrywali mecze. W końcu na 68 strzałów nie obronił tylko trzech, a to wyczyn! Goście mają jednak problem z kontuzjami. Lista mieści aż pięć postaci. To może się odbić na ich dzisiejszej grze.

Stan rywalizacji w tym sezonie wynosi na razie 1:1. Los Angeles raz już u siebie pokonało Canucks 3:2 - po karnych. Dzisiaj naszym zdaniem mimo wszystko są faworytami. Mają solidniejszą kadrę, przez absencje goście są osłabieni. Bramkarz nie wytrzyma kolejnego meczu takiego natarcia. Wygrana Los Angeles Kings to nasz typ.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 1.70 Unibet