NHL: Minnesota Wild vs. Los Angeles Kings


Dzisiejszej nocy ponownie zawitamy na lodowiskach NHL. Pozostało już naprawdę niewiele kolejek do końca i finałowe rozstrzygnięcia przed nami. Minnesota Wild wciąż nie jest pewna występu w kolejnej fazie. Natomiast Los Angeles Kings walczy o jak najkorzystniejszy start w kolejnej rundzie. Która z ekip zatem wygra w dzisiejszym meczu?

Gospodarze dzisiejszej rywalizacji zajmują drugie miejsce w dywizji, natomiast siódme w konferencji. Są zatem zagrożeni utratą pozycji na rzecz kilku innych zespołów, które będą walczyć do upadłego. Forma Dzikich w ostatnim czasie jest tragiczna. Wygrali zaledwie trzy mecze na ostatnie dziesięć i widać, że stracili pewność siebie. Dzisiaj czeka ich bardzo ciężkie wyzwanie.

Powodem słabszej formy są absencje. Brakuje w składzie kilku postaci. Są nimi, bramkarz Josh Harding, a także Dany Heatley. Dwóch hokeistów jest natomiast niepewnych występu. Mianowicie Zenon KonopkaMike Rupp. Kolejny mecz ponownie nie będzie łatwym zadaniem, szczególnie, że czeka ich bój z obrońcą tytułu.

Los Angeles Kings natomiast to ekipa pewna występu w play-offach. Zajmują wysokie, drugie miejsce w dywizji, a w konferencji pchają się nawet na trzecie miejsce. Niemniej w tabeli jest bardzo ciasno i tak jak mogą awansować do czołowej trójki, tak też mogą przystąpić do kolejnego etapu z szóstej lokaty. Muszą zatem wciąż dbać o swoją formę i zwyciężać w kolejnych spotkaniach nie zważając na pozostałe wyniki.

Obrońcy tytułu nie mają żadnego problemu z kontuzjami. Są zatem świetnie dysponowani. Odzwierciedla to znakomita forma - cztery wygrane na pięć spotkań. Jedyną porażkę ponieśli z bezpośrednim rywalem o miejsce w czołówce - z Sanj Jose Sharks. W ekipie przyjezdnej grać przeciwko Minnesocie uwielbia grać kapitan zespołu, Anze Kopitar, który non stop punktuje przeciwko Wild.

W tym sezonie to już trzecie i ostatnie spotkanie obu zespołów. Jak na razie jest 1:1. Minnesota u siebie potrafiła wygrać 4:3 po karnych. Wtedy jednak dzisiejsi gospodarze nie mieli poważniejszych kłopotów kadrowych. Stąd też sądzimy, iż to zawodnicy z Kalifornii zwyciężą w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: LA Kings (ML), 1.86 Unibet