NHL: MON Canadiens vs. EDM Oilers


Kanadyjskie starcie w NHL przed nami. Zawsze są to pojedynki prestiżowe dla Kanadyjczyków. Dzisiejszej nocy odbędzie się mecz pomiędzy Montrealem Canadiens, a zespołem Edmontonu Oilers. Zdecydowanymi faworytami są gospodarze, niemniej goście na pewno zagrają z większą motywacją niż zazwyczaj.

Montreal Canadiens w poprzednim sezonie grali znakomicie podczas sezonu zasadniczego. W play-offach niestety nie poszło im najlepiej. Tym samym pozostaje coś do udowodnienia. Tym samym w obecnym sezonie celem jest coś więcej niż pierwszy etap PO. Aktualnie idzie im co najmniej przeciętnie. Mimo to zajmują czwarte miejsce w dywizji. Forma jest jednak bardzo wysoka. Wygrali cztery z ostatnich pięciu starć i dzisiaj ponownie będą chcieli ukazać swoją wyższość.

Gospodarze mają bardzo solidną kadrę. Liderem w klasyfikacji kanadyjskiej jest Subban, który ma już 10 oczek na koncie. Dzisiaj na pewno zagra, ale absencje wyeliminowały wielu zawodników. Aż siedmiu zawodników jest na liście braków. Niemniej trzech z nich to istotne ogniwa, a i są to atakujący, mianowicie: Briere (1 gol/2 asysty)Prust (2/1) oraz Pacioretty (2/1). Nie jest to dobra wiadomość przed dzisiejszym bojem.

Edmonton Oilers nie mogą się zebrać w sobie od kilku sezonów i zazwyczaj kończą w końcówce klasyfikacji. Sezon 2013/14 rozpoczęli podobnie. Zajmują ostatnie miejsce w konferencji z zaledwie dwiema wygranymi w sezonie. Forma jest zatem bardzo słaba. W dodatku w spotkaniu z Canadiens zagrają bez swoich dwóch, rewelacyjnych hokeistów. Mianowicie kontuzji nabawili się: Hall (3/5) oraz Smyth (3/1). Te braki, ponownie mogą wpłynąć na gorszy mecz Oilers.

Ostatnie lata to dość wyrównane pojedynki obu zespołów. Niemniej już w tym roku doszło do jednego spotkania pomiędzy Montrealem, a Edmonton. I to na terenie dzisiejszych gości, Canadiens wygrali 4:1. Wtedy jednak oba zespoły grały w pełnych składach. Dzisiaj jednak, kadrowo sytuacje są odmienne w obu drużynach. Liczymy zatem, że padnie mała liczba goli, gdyż braki liderów powinny mieć spory wpływ na wynik.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Poniżej 5.5 gola, 1.83 Unibet