NHL: Montreal Canadiens vs. Buffalo Sabres


Inny ciekawy bój w NHL dzisiejszej nocy. W konferencji wschodniej bowiem dojdzie do pojedynku ex-lidera, Montreal Canadiens z zespołem, który wciąż ma nadzieję na fazę Play-Off, Buffalo Sabres. Czy zespół z Buffalo stać jeszcze na walkę o awans?

Montreal Canadiens przez większą część sezonu było na czele ogólnej klasyfikacji konferencji wschodniej. Niestety w ostatnim czasie wyprzedził ich zespół Pittsburg Penguins. Ich ambicją jest powrót na fotel lidera. Forma Montrealu jest niesamowita. Na siedem spotkań przegrali jedynie raz i to po dogrywce. Tymi szczęściarzami okazała się ekipa... Buffalo Sabres! Zatem dzisiaj gospodarze będą się chcieli koniecznie zrewanżować. W ostatniej rundzie wygrali już bez większych problemów z NY Islanders. Wyspiarze byli bez szans. 

Genialnie grającym zawodnikiem u dzisiejszych gospodarzy jest Tomas Plekanec, który na ostatnie dziewięć spotkań zdobył dziewięć punktów - pięć asyst i cztery gole. Innym mocnym punktem w zespole gospodarzy jest Subban, który przebija swojego kolegę z drużyny - sześć goli i siedem asyst w dziesięciu ostatnich meczach. Montreal dzisiaj pięciu wartościowych zawodników, co jest kłopotem.

Rywale z Buffalo radzą sobie dość chaotycznie w tym sezonie. Niemniej zajmują ostatnie miejsce w dywizji i brakuje im kilku oczek do tego by włączyć się do walki o fazę Play-Off. Zespół ma raczej marne szanse na występ w Play-Offach. Goście jednak złapali wiatr w żagle po wygranej nad Montrealem. Wygrali bowiem kolejny mecz. Kolejnym zespołem, który pokonali również po dogrywce, była inna kanadyjska drużyna - Toronto Maple Leafs. Czyżby to zwiastowało wzwyżką formy?

Defensywa Sabres będzie osłabiona do końca sezonu brakiem defensora, Alexandra Sulzera. To poważna strata, acz jedyna poważna. To plus po stronie przyjezdnych. Montreal musi uważać na Ott'a, który zdobył dwa gole i asystę w dwóch poprzednich meczach i jest mocnym punktem Buffalo.

Trzy mecze już rozegrały w tym sezonie oba zespoły. Dwa razy lepsza okazała się ekipa Buffalo! To dość zaskakujące. Dzisiaj goście są w "gazie", ale mimo wszystko to Montreal jest silniejszym zespołem. Na pewno chcą rewanżu za porażkę, która ich wytrąciła z równowagi. Wygrana gospodarzy to nasz typ.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Montreal (ML), 1.50 Unibet