NHL: Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning


Końcowa faza sezonu zasadniczego w NHL jest niezwykle emocjonująca. Walka o miejsca i play-offy trwa. Dzisiaj kolejne ważne mecze. Jednym z nich będzie pojedynek Montrealu Canadiens z zespołem Tampy Bay Lightning. Gospodarzom pilnie potrzebne jest zwycięstwo, natomiast goście mają marne szanse na play-offy i grają już praktycznie tylko dla siebie.

Hokeiści Montreal Canadiens po wczorajszej porażce z Pittsburgiem Penguins (4:6) stracili pierwsze miejsce w dywizji. Zatem dzisiaj niezwykle ważny mecz przed nimi. Seria jednak wygląda bardzo słabo, przegrali trzy ostatnie mecze. Potrzebują przełamania, a rywal z niższej półki. Dzisiejsza porażka może być fatalna w skutkach dla morale drużyny. Niemniej mają potencjał by wygrać. W "gazie" jest ostatnio młody Galchenyuk, który zdobył pięć goli w siedmiu ostatnich meczach. Wszyscy liczą, iż dzisiaj ponownie ukaże swój talent.

Kadra gospodarzy wciąż nie wygląda zbyt dobrze, aczkolwiek już dzisiaj wystąpią Weber jak i Prust, których ostatnio brakowało. Nadal jednak nie zagrają: DiazArmstrong oraz Emelin. Gra Rydera natomiast stoi pod znakiem zapytania.

Tampa Bay Lightning rozegrała bardzo słaby sezon w tym roku. Zajmują co prawda trzecie miejsce w dywizji, ale brakuje im sporej liczby punktów by włączyć się do czołowej ósemki w konferencji. Forma gości jest beznadziejna. Na siedem spotkań wygrali zaledwie jeden mecz, a ostatnia seria to cztery porażki z rzędu. Te statystyki uwidaczniają dyspozycję Tampy w tym sezonie.

Goście w dzisiejszym spotkaniu zagrają również bez kilku zawodników. Na liście kontuzjowanych są bowiem: Linback oraz Pyatt. O sile zespołu ostatnio Stamkos, który notorycznie zdobywa punkty. Niemniej to niestety nie przekłada się na dobry wynik drużyny.

Aktualny sezon przyniósł już dwa triumfy Montrealowi w bezpośrednich pojedynkach. Oba odbyły się na lodowisku Tampy Bay. Dzisiaj Montreal w roli gospodarza i musi to wykorzystać. Są w stanie wygrać, a wręcz powinni. Mają lepszą kadrę i ambicje na triumf w tym sezonie. Typujemy zatem zwycięstwo gospodarzy.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Montreal (ML), 1.54 Unibet