NHL: Nashville Predators vs. Chicago Blackhawks


Coraz bliżej zakończenia zasadniczego sezonu w NHL. Walka o play-offy oraz o najwiyższą pozycję w dywizji trwa. Dzisiaj bój o miejsca będzie bardzo ciekawy. Nashville Predators, które walczy o czołową ósemkę w konferencji podejmie aktualnego lidera w całych ligowych rozgrywkach, Chicago Blackhawks, które musi uważać na goniące ich Anaheim. Zapowiada się zatem niezwykle ciekawie.

Nashvile Predators nie radzi sobie kompletnie w tym sezonie. Zajmują ostatnie miejsce w swojej dywizji i powoli mogą się żegnać z występem w fazie play-off. Niemniej strata nie ejst duża, ale ten zespół gra bez polotu, bez ambicji. Ostatnie wyniki tylko to potwierdzają. Na cztery pojedynki wygrali zaledwie jeden mecz przeciwko równie słabemu Colorado Avalanche. W ostatniej batalii ulegli natomiast z Columbusem, który również gra w kratkę.

Najlepszym zawodnikiem drużyny z Nashville w ostatnim czasie jest obrońca Roman Josi, który zgarnął aż 9 punktów na 11 spotkań. To o czymś świadczy, iż to defensor jest najlepszym hokeistom zespołu. Poważnym brakiem kadrowym w zespole gospodarzy jest absencja atakującego, Gabriela Bourque. Widać to w ofensywie, ponieważ zespół zdobywa mniej bramek. I to będzie ich ponownym kłopotem dzisiaj.

Chicago Blackhawks w tym sezonie spisuje się nadzwyczaj dobrze. Od początku przewodzą w konferencji, ale i w całej lidze. Przewodzą też z ogromną przewagą w dywizji, niemniej muszą uważać w konferencji. Tuż za ich plecami czai się ekipa Anaheim Ducks, która w tej chwili traci zaledwie trzy punkty do Indian. Chicago w ostatnim czasie zdobywa punkty, aczkolwiek powinno być ich więcej. Zaliczają nonsensowne wpadki. Dzisiaj muszą jednak opanować tą niepotrzebną, słabszą dyspozycję i zwyciężą.

W ekipie Indian świetnie radzi sobie w tym sezonie Brandon Saad, który w ostatnich 17 pojedynkach zdobył aż 18 punktów! To genialny wynik, szczególnie, że to debiutant w zespole z Chicago. Na dzisiejszy mecz kadra Chicago będzie bardzo silna, brakuje jednego mniej istotnego ogniwa.

W tym sezonie Chicago zdominowało rywalizację z Nashville. Na dwa mecze bowiem dwa wygrali. Dzisiaj ponownie będą faworytami. Nashville już gra bez polotu, jakby się pogodzili z tym, że raczej nie awansują do fazy play-off. Typujemy zatem wygraną Chicago w tym pojedynku.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Chicago Blackhawks (ML), 1.72 Unibet