NHL: Pittsburg Penguins vs. Boston Bruins


Do poważnego i ciekawego spotkania dojdzie dzisiejszej nocy w NHL. Spotkanie pomiędzy dwoma czołowymi zespołami w konferencji. Pittsburg Penguins podejmie na własnej tafli Boston Bruins. To ciekawe wydarzenie w dzisiejszym dniu w Stanach Zjednoczonych. Który z zespołów pokaże klasę i pokona w tym istotnym pojedynku swojego rywala?

Pingwiny z Pittsburga prosperują fenomenalnie. Są wysoko w tabeli konferencji, a w dywizji bezapelacyjnie przewodzą. Play-Offy będą na pewno, niemniej plan jest dużo wyższy. Chcą w tym sezonie powalczyć o Puchar Stanleya. To oczywiście najwyższy cel, ale patrząc na grę Pingwinów jest on jak najbardziej do zrealizowania. Ostatnia dyspozycja jest bardzo wysoka - pięć zwycięstw z rzędu. Poprzedni mecz rozegrali przeciwko New York Islanders, w którym rozbili Wyspiarzy aż 6:1. Jest potencjał i wysokie morale, to widać po grze zespołu.

Kadra wciąż niemal pełna. Brakuje jedynie Malkina, który już w ciągu najbliższych 14 dni powinien się pojawić na tafli. W genialnej formie jest Crosby. Zdobył 11 punktów w czterech ostatnich spotkaniach i pod względem zdobytej ilości asyst oraz bramek przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej. Jest w genialnej formie.

Boston Bruins to również zespół z potencjałem. Są na tym samym pozimie wręcz co Pingwiny. Mają jednak punkt więcej, choć zajmują drugie miejsce w dywizji, tuż za Montrealem i w przypadku wygranej przeskoczą swojego kanadyjskiego przeciwnika i nawet będą przewodzić całej konferencji. Będzie to jednak niesamowicie trudne. Forma zespołu z Bostonu jest bardzo motywująca. Na 10 pojedynków przegrali zaledwie dwa spotkania, a to spory wyczyn. Ostatnio jednak szło im przeciętnie i to może się odbić na dzisiejszym meczu. Przykładem może być choćby męczący mecz z Ottawą Senators, który wygrali dopiero po regulaminowym czasie gry.

Zespół Bostonu jest jednak bardzo silny. Będą mieli jednak mały problem na jednej ze zmian w ataku, co może być problematyczne. Kontuzji nabawił się Chris Kelly. Jest on doświadczonym hokeistą, który potrafi zapanować nad drużyną. Jego brak może być wykorzystany przez rywali.

W tym sezonie jest to dopiero pierwszy mecz obu zespołów. Zeszły sezon był jednak dominacją zespołu Pingwinów. I tym razem wyglądają solidniej. Mają genialnego Crosbyego. Oba zespoły są w  świetnej kondycji. Mecz będzie bardzo zacięty i ważny dla obu teamów i wybieramy jednak inną koncepcję na dzisiaj. Powyżej 5.5 gola to nasz zakład w tym arcyrównym boju.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczenie do 123PLN!

Typ: Powyżej 5.5 gola, 1.76 Unibet