NHL: Pittsburg Penguins vs. Montreal Canadiens


Dwie znakomite drużyny zmierzą się dzisiaj ze sobą w NHL. Hit w konferencji wschodniej. Pittsburg Penguins podejmie na własnej tafli Montreal Canadiens. Dwa czołowe zespoły, które w tym sezonie będą walczyć o puchar Stanleya. Który z nich udowodni przed play-offami, że jest lepszy?

Pittsburg Penguins przez większą część sezonu czaił się za plecami dzisiejszego rywala w czołówce konferencji. Niemniej udało im się go dogonić i ostatecznie wyprzedzić. Pingwiny wykazały, że są najrówniejszą drużyną i w swojej dywizji już cieszą się z triumfu. Mają bowiem aż 15 oczek przewagi nad kolejnym zespołem. Forma gospodarzy w ostatnich czterech spotkaniach to same zwycięstwa! Znakomita passa, aczkolwiek dopiero dzisiaj najtrudniejszy mecz przed nimi.

Dzisiejszy mecz Pingwinów może jednak zatrzymać świetną serię. Zagrają bez swoich trzech świetnych zawodników. Nie wystąpi zdecydowany lider zespołu Crosby co jest ogromnym problemem. Ponadto nie zobaczymy również świetnie prosperujących, Marina Neala. Sytuacja kadrowa jest zatem kiepska.

Montreal Canadiens nie wytrzymali kondycyjnie, przez co stracili pierwsze miejsce na zachodzie. Niemniej prowadzą w swojej dywizji co jest dla nich motywujące. Za plecami jest jednak zespół Bostonu Bruins, którzy tracą zaledwie jeden punkt do Montrealu! Zatem kanadyjski zespół potrzebuje punktów w kolejnych meczach by trafili na łatwiejszego rywala w play-offach. Dyspozycja gości jest jednak słaba - na trzy mecze tylko raz wygrali. Rywale również z niższej półki, zatem stan mentalny zespołu przed dzisiejszym spotkaniem jest na mało optymalnym poziomie.

Kadrowo Montreal jednak wygląda dużo lepiej. Co prawda nie zagrają: EmelinDiaz oraz Armstrong. Oni jednak nie świadczą o sile zespołu jak to jest w przypadku Pingwinów. Zatem pod tym względem powinni górować nad rywalem.

Ten sezon dotychczas przyniósł nam dwa zwycięstwa Pittsburga nad Montrealem. Niemniej to dzisiaj goście pilnie potrzebują punktów. Pittsburg bez swoich świetnych hokeistów i to również przemawia za gośćmi. Typujemy zatem wygraną Montrealu w tym meczu.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Montreal (ML), 2.22 Unibet