NHL: Pittsburg Penguins vs. NY Islanders


Jak rzadko kiedy, w NHL dzisiejszej nocy mamy zdecydowanego faworyta w spotkaniu. W tej słynnej lidze to naprawdę ogromna rzadkość by tak też się działo. Niemniej gospodarze, Pittsburg Penguins są dużo lepszym zespołem w aktualnym sezonie, niż New York Islanders. Stąd też mecz może być dość jednostronny, trzeba jednak pamiętać o specyfice NHL.

Pittsburg Penguins gra bardzo dobry, równy sezon. Zajmują wysokie, drugie miejsce w całej konferencji, ulegając jedynie Montrealowi. Natomiast w swojej dywizji przewodzą z dość sporą przewagą. Naszym zdaniem jeśli nie zaczną notorycznie tracić punktów to mają spokojny awans do fazy Play-Off. Forma gospodarzy jest jednak optymalna. Wygrali cztery mecz z rzędu, w tym po kanonadzie (7:6!) z Montrealem. W ostatniej rundzie ograli po nerwowym spotkaniu inny kanadyjski zespół, Toronto Maple Leafs.

W zespole świetnie się spisuje Crosby, który w ostatnich pięciu spotkaniach zdobył 3 gole i 7 asyst. To niebywały wynik i rywale muszą uważać na tego wielkiego hokeistę. Nie zobaczymy dzisiaj natomiast Malkina, który wciąż leczy kontuzję. To poważna strata, aczkolwiek już zespół jest poukładany.

New York Islanders grają przeciętnie. Są w środku ogólnej tabeli (konferencji) i będą walczyć o awans do kolejnej fazy. Będzie im jednak ciężko, ponieważ konkurencja w tym sezonie jest nadzwyczaj wysoka, a New York Islanders to nie jest zbyt piorunujący zespół. Goście ostatnio jednak zaskakują. Na trzy mecze doznali tylko jednej porażki, z Rangersami w derbach. Potrafili jednak wygrać z liderem, Montrealem, a także w poprzedniej kolejce ograli gładko, fatalnie grający Washington Capitals 5:2.

Goście dzisiaj wystąpią bez obrońcy, Briana Straita. To dość istotna strata, choć podobnie jak rywale męczą się z nią od dłuższego czasu. Zespół z Nowego Jorku ma też swojego lidera w ostatnim czasie. Jest nim Tavares, który w ostatnich trzech spotkaniach zaliczył 3 gole i asystę. Nie jest to może tak imponujący wynik jak u Crosbyego, ale jest równie istotny.

W tym sezonie oba zespoły już się spotkały dwukrotnie. W obu triumfowali goście co daje bilans 1:1. Dzisiaj będzie ponownie ciekawie zatem. My jednak sądzimy, że klasą błysną gospodarze, mimo, iż mają już imponującą serię. Sądzimy, że ją podtrzymają i wygrają kolejny mecz.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Pittsburg Penguins (ML), 1.52 Unibet