NHL: Pittsburg Penguins vs. Washington Capitals


Dzisiejszej nocy odbędzie się mnóstwo spotkań w NHL. Spodziewamy się wielu emocji, ale to jedno z tych spotkań przykuło naszą szczególną uwagę. Świetnie radzące sobie w aktualnych rozgrywkach Pittsburg Penguins podejmie zespół, który jest w zupełnie przeciwnej formie - Washington Capitals. Co się stało z tak świetnym kolektywem? Czy w końcu przebudzą się na dobre?

Gospodarze dzisiejszej rywalizacji świetnie sobie radzą. Są liderami swojej dywizji, a i niewiele im brakuje by przewodzili w całej konferencji. Pingwiny z Pittsburga są w świetnej formie i wygrali cztery mecze z rzędu. Wszystkie te pojedynki wygrali bez większych problemów. Rywale też niczego sobie, bo pokonali między innymi New York Rangers (3:0) czy też dzisiejszego rywala (6:3). W ostatniej kolejce natomiast rozprawili się z drugim zespołem z Nowego Jorku (4:2).

Zawodnikiem, któremu gospodarze sporo zawdzięczają w ostatnim czasie jest Sidney Crosby. Zdobył on punkty w pięciu ostatnich meczach - łącznie 9! To rewelacyjny wynik. Jeśli Washington powstrzyma w jakikolwiek sposób tego hokeistę to ułatwią sobie osiągnięcie celu - zwycięstwa. W zespole gospodarzy nie zobaczymy dzisiaj Niskanena, a to istotna strata, jest on bowiem podstawowym defensorem Pingwinów.

Washington Capitals nie mają udanego sezonu. Zajmują ostatnie miejsce w dywizji, a i w konferencji! Nie oszukujmy się - jest to żenujący wynik jak na takie nazwiska grające w tej drużynie. Przed sezonem nikt nie spodziewał się tak fatalnej dyspozycji tej drużyny. Ostatnie pięć spotkań to zaledwie jedno zwycięstwo. Ostatnio przegrali z ekipą Toronto. Widać, że mają potencjał, ale nie mają szczęścia. Kiedyś jednak powinno wrócić.

Wciąż świetnie spisującym się zawodnikiem jest Mike Ribeiro, który łapie punkty jak natchniony. Martwi jednak forma Ovechkina, który zdobył jedynie 5 punktów w tym sezonie, a przecież w KHL grał świetny hokej. Sporo też zależy od formy Wolskiego, który gra nieźle jak do tej pory. Goście bez poważniejszych strat dzisiaj.

Pittsburg już raz ograli w tym sezonie zespół z Waszyngtonu. Był to dla nich łatwy mecz i bezapelacyjnie zwyciężyli. Dzisiaj może dojść do rewanżu. Potrzebny jest bowiem pewien impuls, który da motywację do dalszej walki. Zespół Wojtka Wolskiego powinien dzisiaj zwyciężyć, mają ogromny potencjał i muszą go wykorzystać.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Washington Capitals (ML), 2.70 Unibet