NHL: WAS Capitals vs. EDM Oilers


Starcie dwóch słabo grających ekip w NHL przed nami. Mianowicie Washington Capitals podejmie Edmonton Oilers. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Spora liczba porażek i fatalne miejsca w dywizjach/konferencjach. Tym samym, mecz ten będzie przełmowy dla jednej z nich.

Washington Capitals ponownie nie zaczęli sezonu w odpowiednim stylu. Mianowicie wygrali zaledwie jeden mecz - i to po dogrwyce - na pięć! Są tym samym na zaledwie przedostatnim miejscu w dywizji. Ostatnia seria to aż trzy porażki z rzędu. Ulegli ostatnio dość mocno przeciwko Colorado Avalanche (1:5). Ponadto mecz ten rozegrali na własnej tafli. Potrzebują się zatem otrząsnąć i zacząć łapać zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem zespołu ze stolicy jest nie kto inny jak Alexandr Ovechkin. Zdobył już siedem punktów. Strzelił aż pięć goli (z łącznie trzynastu całej drużyny). On jedyny potrafi pociągnąć zespół do przodu. Niemniej potrzebnej jest też wsparcie partnerów do osiągania solidnych rezultatów. Kadrowo gospodarze wyglądają bardzo solidnie. Nie mają poważniejszych kłopotów i dzisiaj zagrają najsilniejszym składem.

Edmonton Oilers będą ponownie słabszym ogniwem w NHL. Sezon zaczęli równie słabo, choć mają jeden punkt więcej ze względu na porażkę po dogrywce. A było to w ostatnim, zaciętym meczu z Toronto (5:6). Kanadyjczycy nie mają jednak dobrze skomponowanej ekipy. Ponadto ogromnym kłopotem są ciągłe kontuzje. Boryka się z nimi wielu zawodników, w tym i Hamilton czy MacIntyre. Zatem sklecenie zespołu ponownie stworzy kłopot.

W poprzednim sezonie oba zespoły nie zagrały ze sobą. Wszystko przez lockout i skrócony sezon. Wcześniej jednak, mecze były dość równe. Tym razem mimo wszystko więcej wskazuje na gospodarzy. Mają znacznie lepszy zespół. Ponadto kadrowo są w dużo lepszej kondycji. Sądzimy, iż to Capitals wygrają ten bój.

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Capitals wygrają, 1.90 Unibet