NHL: Washington Capitals vs. Carolina Hurricanes


Coraz bliżej połowy sezonu jesteśmy w NHL. Najbliższy mecz będzie niesamowicie ważny dla Washington Capitals. Są oni bowiem w słabej kondycji, a jeśli chcą walczyć o awans do Play-Offów potrzebują zwycięstw. Rywal to chimeryczna Carolina Hurricanes. Washington stać zatem na zwycięstwo w tym meczu, ale muszą wyjść maksymalnie skoncentrowani na taflę.

Gospodarze jak najbardziej nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Grają bardzo słabo i są wciąż na ostatnim miejscu w swojej dywizji. Ostatnio wyglądają lepiej niż na tle całego sezonu, na sześć ostatnich spotkań zdobyli ponad połowę dotychczas zdobytych punktów. Wygrali z Floridą Panthers dwa mecze, ograli Tampę Bay, a w ostatnim meczu zrewanżowali się New Jersey Devils. Jest progres, czas jednak udowodnić sobie jak i fanom, że jest wola walki.

Nowym liderem w zespole jest ostatnio Troy Brouwer. Zdobył pięć bramek w sześciu poprzednich spotkaniach. To bardzo dobry wynik. Niestety po ostatnim spotkaniu zwiększyła się liczba absencji. W spotkaniu z Caroliną nie zobaczymy: BacktromaChimeryLaicha, JohannsonaHillena. To mocno komplikująca sytuacja dla gospodarzy. Będzie to niezwykle ciężki bój dla Capitals. Brzemię muszą wziąć na siebie doświadczeni zawodnicy, jak np. Ovechkin.

Carolina Hurricanes gra lepiej, niemniej są ekipą, która gra dość chimerycznie. Mimo to są tuż za strefą Play-Off. Potrzebują zaledwie punktu (aktualnie) by do niej wskoczyć. Forma Caroliny niestety podupadła w ostatnim czasie. Na cztery spotkania zledwie jedno zwycięstwo. Ograli w poprzednim spotkaniu zespół New York Islanders. Wcześniej przegrywali z przeciętniakami. 

Przyjezdni dzisiaj wystąpią bez trzech z czterech swoich podstawowych defensorów! To bardzo ważna wieść. Ogółem nie zagrają dzisiaj: PitkanenGleasonMcBain, a także SkinnerRuutu. To bardzo ważne straty, istotniejsze niż u ich rywali. Goście mają jednak swoją gwiazdę, która zdobyła aż siedem goli w ośmiu ostatnich meczach. Jest nim Jiri Tlusty i to on będzie musiał pociągnąć zespół do wygranej.

To dopiero pierwszy mecz tych drużyn w nowym sezonie. Poprzedni był wyrównany: 3:3. Braki w obu kadrach wskazują jednak na dość obfity w bramki mecz. Obrona Caroliny będzie się składać z rezerwowych hokeistów. Washington bez czołowego Backstroma czy Chimery. Ciężko wytypować 1x2, ale za to warto pójść w bramki. Typujemy powyżej 5.5 gola w tym spotkaniu.

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

Typ: Powyżej 5.5 gola, 1.90 Unibet