PLH: Ciarko Sanok vs. Cracovia Kraków


Po przerwie spowodowanej świętami oraz pucharem ligi wracamy na tafle Polskiej Ligi Hokeja. Dzisiaj spodziewamy się walki z obu stron. Mistrzowie Polski, Ciarko Sanok po porażce w pucharze ligi, na pewno będą chcieli się zrehabilitować. Cracovia Kraków natomiast musi uciekać piątemu zespołowi w lidze, by uniknąć gry w grupie spadkowej.

Mistrzowie Polski dominują w tym sezonie w lidze. Mają aż 68 punktów na koncie, a ich przewaga nad kolejnym rywalem wynosi aż 17 punktów. Po tym jak zespół opuścił Wolski zaczeli grać słabiej. Mimo to, trzymają poziom. Ostatnia forma gospodarzy jest wysoka - na 8 spotkań, ponieśli tylko 2 porażki. Ulegli w lidze z Katowicami, co było sporą niespodzianką, a także w finale pucharu ligi, zostali pogrążeni w starciu z Jastrzębiem. W międzyczasie męczyli się też właśnie z Cracovią Kraków, gdzie wygrali dopiero po dogrywce (5:4),

W ekipie gospodarzy brylują ostatnio Chwedorczuk oraz Dziubiński, którzy sporo punktują. W dobrej formie jest też Kolusz. Dobrą informacją dla gospodarzy jest to, iż do kadry wraca Josef Vitek, którego ewidentnie brakowało w ostatnich pojedynkach. 

Zespół z Małopolski, Cracovia ComArch Kraków radzi sobie nieźle w lidze. Zajmują czwarte miejsce, jednak muszą uważać, ponieważ za plecami czyhają zespoły z Oświęcimia oraz Katowic. Muszą zatem wziąć się w garść i zacząć zdobywać więcej punktów. Dzisiaj jednak będzie im niesamowicie ciężko wywalczyć jakiekolwiek punkty. Ostatnia forma zespołu z Krakowa, pozostawia wiele dożyczenia. Na 8 spotkań wygrali zaledwie dwa mecze - w tym też ledwo przegrali z Sanokiem. Zwycięstwa odnieśli z Zagłębiem Sosnowiec oraz Jastrzębiem. Ulegli między innymi z ekipami z Tych, Oświęcimia czy Katowic. Widać, że jest lekki kryzys.

W zespole przyjezdnych świetnie spisuje się Aron Chmielewski, który był zdecydowanie najlepszym hokeistom w ostatnim meczu z Sanokiem. Zawodnik ten jednak wybuchnął w ostatnim starciu i szukał usprawiedliwienia w słowach: Wiem, że po meczu pod wpływem adrenaliny wywołanej nieuznanym rzutem karnym poniosły mnie emocje i zachowałem się niewłaściwie. Zawodnik ten jeszcze młody jest i musi zacząć panować nad emocjami.

Na pięć spotkań w tym sezonie, wszystkie pojedynki wygrała drużyna z Sanoka. Mają zdecydowanie silniejszą kadrę, w dodatku do drużyny wraca jeden z czołowych hokeistów. Zapowiada się zatem na ponowną wygraną mistrzów. W dodatku po porażce w pucharze, na pewno ukażą sportową złość. Nasz tym to wygrana gospodarzy.

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!

Typ: Sanok wygra, 1.48 Unibet